Arstiühing: Aleppo idaosas hävis õhulöökides piirkonna suurim haigla ({{commentsTotal}})

Pommitamise tagajärjed Aleppo mässuliste piirkonnas 1. oktoobril. Autor: Reuters/Scanpix

Süürias Aleppos hävis esmaspäeval õhurünnakutes täielikult suurim haigla linna ülestõusnute käes olevas osas, teatas haiglat toetav meditsiiniorganisatsioon.

Linna idaosas asuv M10 haigla "hävis täielikult...seda ei ole enam", ütles Ameerika arstiühingu esindaja Adham Sahloul, lisades, et õhurünnakutes sai surma kolm haigla hooldustöötajat. "Seda ei ole arstide ja personali sõnul võimalik taastada."

M10 arstide sõnul on karta, et hoone ülemine korrus variseb kokku.

Vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus kinnitas haigla purustamist "sihitud õhurünnakutes".

Eelmisel nädalal sai M10 õhulöökides mitu korda tabamuse.

M10 on haigla koodnimi, mida kasutavad "julgeolekukaalutlustel" Aleppo opositsiooni käes olevatel aladel tegutsevad arstid.

Süüria valitsusväed teatasid 22. septembril pealetungi alustamisest Aleppole. Kolm päeva varem teatas Damaskus, et ei pea enam kinni 12. septembril jõustunud relvarahust.

Damaskus ja selle liitlane Venemaa on alates pealetungi algusest andnud Aleppo idapoolsetele linnaosadele pea katkematult õhulööke. Lisaks on ülestõusnute käes olevaid alasid tabanud tünnipommid ja suurtükituli.

Valitsusvägede ja Venemaa rünnakud on teinud maatasa terveid elamukvartaleid ja löönud rivist välja haiglaid, viies ülestõusnute käes olevad alad humanitaarkatastroofi lävele.

USA on teatanud, et kaalub Venemaaga peetavate arutelude peatamist Süüria rahuprotsessi üle, kui Moskva ei lõpetada Aleppo pommitamist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.