Arstiühing: Aleppo idaosas hävis õhulöökides piirkonna suurim haigla ({{commentsTotal}})

Pommitamise tagajärjed Aleppo mässuliste piirkonnas 1. oktoobril.
Pommitamise tagajärjed Aleppo mässuliste piirkonnas 1. oktoobril. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Süürias Aleppos hävis esmaspäeval õhurünnakutes täielikult suurim haigla linna ülestõusnute käes olevas osas, teatas haiglat toetav meditsiiniorganisatsioon.

Linna idaosas asuv M10 haigla "hävis täielikult...seda ei ole enam", ütles Ameerika arstiühingu esindaja Adham Sahloul, lisades, et õhurünnakutes sai surma kolm haigla hooldustöötajat. "Seda ei ole arstide ja personali sõnul võimalik taastada."

M10 arstide sõnul on karta, et hoone ülemine korrus variseb kokku.

Vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus kinnitas haigla purustamist "sihitud õhurünnakutes".

Eelmisel nädalal sai M10 õhulöökides mitu korda tabamuse.

M10 on haigla koodnimi, mida kasutavad "julgeolekukaalutlustel" Aleppo opositsiooni käes olevatel aladel tegutsevad arstid.

Süüria valitsusväed teatasid 22. septembril pealetungi alustamisest Aleppole. Kolm päeva varem teatas Damaskus, et ei pea enam kinni 12. septembril jõustunud relvarahust.

Damaskus ja selle liitlane Venemaa on alates pealetungi algusest andnud Aleppo idapoolsetele linnaosadele pea katkematult õhulööke. Lisaks on ülestõusnute käes olevaid alasid tabanud tünnipommid ja suurtükituli.

Valitsusvägede ja Venemaa rünnakud on teinud maatasa terveid elamukvartaleid ja löönud rivist välja haiglaid, viies ülestõusnute käes olevad alad humanitaarkatastroofi lävele.

USA on teatanud, et kaalub Venemaaga peetavate arutelude peatamist Süüria rahuprotsessi üle, kui Moskva ei lõpetada Aleppo pommitamist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema