Poliitikud ootavad Kaljulaiult lepitaja ja visionääri rolli ({{commentsTotal}})

Riigikogu poliitikud loodavad, et vastvalitud president võtab poliitikas erakondlike erimeelsuste korral lepitaja rolli ning oleks samas ka visionäär. Ühtlasi loodavad nad, et Kersti Kaljulaid viib end kiiresti sise- ja välispoliitikaga kurssi.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni liige Marko Mihkelson ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ootab uuelt presidendilt visiooni nii sise- kui ka välisküsimustes.

"Mul on tunne, et Kerstil on väga selge arusaamine sellest, millised on väljakutsed, mis ei ole ainult hetkelised, vaid ulatuvad kaugemale. Ma arvan, et just presidendilt ootaks nägemist selle esimese künka taha," rääkis Mihkelson.

Reformierakondlane Urve Tiidus tõdes, et presidendile ei jää kuigi palju õppimise aega ning kõikide teemadega tuleb kiiresti kurssi saada. "On väga oluline, kui hästi on president kursis välis- ja julgeolekupoliitikiaga, kuidas ta neid teemasid jagab, kuidas suudeb neis kaasa rääkida," arutles Tiidus.

Vabaerakonna fraktsiooni liige Krista Aru loodab, et uus president annab hoogu kaasamisprotsessile ning võtab seda tõsiselt. "Ka inimeste enda initsiatiiv muudaks seadusloomet ja aitaks asjadel rohkem tegelikkuseks saada, et see kaasamine ei oleks enam sisutühi," rääkis Aru.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme, kes kandideeris valimiskogus, soovib, et uus president püüaks mõista ka neid, kelle arvamus tema omast erineb.

"Ma ootan seda, et ta ei oleks erapoolik ja suhtleks kõigi poliitiliste jõududega, mitte demoniseerides ja sildistades teatud poliitilisi jõude. Loomulikult ootan ma, et uus president suudaks taastada meie presidendi institutsiooni autoriteedi," kommenteeris ta.

Sotsiaaldemokraat Andres Anvelt ütles, et kuna president leiti ja valiti opositsiooni ja koalitsiooni kokkuleppe tulemusel, peaks temast saama erakondade lepitaja.

"Otsida ühisosa erakondade vahel ja kaasata erakondade juhte igasuguste poliitiliste küsimuste lahendamisse, sealhulgas nii koalitsiooni kui ka opositsooni. Kui me näeme, et ta tänu sellele saab presidendiks, siis võikski olla tema kreedo - rohkem ühtsust Eestis," rääkis Anvelt.

Keskerakondlane Mailis Reps, kes lõi poole aasta jooksul kaasa presidendikampaanias, arvab, et Kersti Kaljulaid peaks tutvuma kohalike omavalitsustega. Reps soovib Kaljulaiule ka tugevat närvi.

"Ei jäeta Eestis midagi uurimata, ka tema pere-elu, tema laste kohta. Võib-olla neile küsimustele ei ole ta harjunud vastama. Nii et Kerstile kindlasti paksu nahka," ütles Reps.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.