Nanseni preemia pälvisid Kreekasse saabunud põgenike abistajad ({{commentsTotal}})

HRT päästjad.
HRT päästjad. Autor/allikas: AFP/Scanpix

ÜRO põgenikeagentuur (UNHCR) omistas tänavuse Nanseni põgenikepreemia Kreekasse saabunud põgenike abistamisele pühendunud vabaühendusele ja inimõigusaktivistile, teatas UNHCR oma veebilehel.

Preemia pälvisid vabaühendus Helleeni päästemeeskond (Hellenic Rescue Team - HRT) ja Kreeka Lesbose saarel rajatud "PIKPA küla" üks eestvedajaid Efi Latsoudi.

Preemiaga tunnustatakse laureaatide väsimatuid vabatahtlikke jõupingutusi Kreekasse saabunud põgenike abistamisel 2015. aastal ning see annab tunnistust vabatahtliku tegevuse vaimust Euroopas rändehädaolukorra kõrgpunktis.

2015. aastal korraldas HRT ööpäevaringseid operatsioone merel hätta sattunud põgenike ja migrantide päästmiseks ning Latsoudi näitas oma töös PIKPA küla projekti juures üles kaastunnet ja hoolivust kõige haavatavamate Lesbosele saabunud põgenike suhtes.

Kreekasse on alates 2007. aastast saabunud igal aastal suur arv põgenike ja migrante, 2015. aastal süvenes kriis hädaolukorraks.

Ainuüksi Lesbose saarele jõudis mullu 500 000 inimest. 2015. aasta oktoobris jõudis Kreeka saartele üle 10 000 peamiselt Süüriast, Iraagist ja Afganistanist pärit migrandi päevas.

Paljude põgenike jaoks tähendasid Kreeka vabatahtlike kangelaslikud humanitaarjõupingutused midagi palju enamat ellujääjate merelt päästmisest. Vabatahtlikud aitasid neil astuda esimesed sammud normaalse elu suunas.

UNHCR-i direktor Filippo Grandi avaldas autust ülemaailmse humanitaarauhinna võitjatele. "Nii Helleeni päästemeeskond kui ka Efi Latsoudi keeldusid jäämast pealtvaatajaks, olles tunnistajaks dramaatilisele humanitaarolukorrale oma kallastel, ning väärivad täielikult Nanseni põgenikepreemiat," lausus Grandi.

UNHCR asutas põgenikepreemia 1954. aastal Norra polaaruurija, diplomaadi ja humanitaartegelease Fridtjof Nanseni auks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema