Ericsson koondab Rootsis kuni 4000 töötajat, Eesti puhul pole koondamistest räägitud ({{commentsTotal}})

{{1475565549000 | amCalendar}}

Mobiilivõrkude valmistaja Ericsson informeeris Rootsi valitsust, et kavatseb koondada 3000-4000 töötajat, edastas Rootsi televisioon. Eesti tootmisüksuse puhul pole koondamistest räägitud, võimalik, et Tallinna panust hoopis suurendatakse.

Ericssoni palgal on maailmas 116 000 inimest, neist 15 000 Rootsis, vahendasid "Aktuaalne kaamera", BNS, Yle ja Rootsi Raadio.

Firma oli aprillis teatanud struktuurilistest muudatustest ja üheksa miljardit krooni maksva säästuprogrammi laiendamisest.

Selle tulemusena kaotab Rootsis töö viiendik töötajatest. Koondamised leiavad aset näiteks Boråsis, Göteborg, Karlskronas, Kumlas, Linköpingis ja Stockholmis.

"Me teatasime täna, kuidas mõjub tegevustele Rootsis globaalne kuluefektiivsuse programm, mille me kuulutasime esmakordselt välja 2014. aasta lõpus, kuid mida täpsustasime ja kiirendasime 2016. aasta teises kvartalis. Täna me anname teada, kuidas see programm mõjutab tegevusi Rootsis," ütles Ericssoni tegevdirektori kohusetäitja Jan Frykhammar.

Kuna firma raskused olid teada, siis liikusid Rootsi meedias juba varem spekulatsioonid eesootavate koondamiste kohta. Septembris oli päevaleht Svenska Dagbladet kirjutanud, et Ericsson kavatseb Rootsis lõpetada tootmise ja koondada 3000 töötajat.

Juulis oli koha kaotanud seitse aastat Ericssoni juhtinud Hans Vestberg.

Eesti puhul pole koondamistest veel räägitud, pigem on suund vastupidine

Ericssoni tegevjuhi Jan Frykhammari sõnul peab ettevõte muutma oma tegevust tõhusamaks, et tulevikus konkurentsivõimeliseks jääda.

Eesti puhul Frykhammar koondamistest ei rääkinud, pigem vihjas ta sellele, et osa tootmisest tuuakse hoopis Tallinnasse.

"Meie suured tootmisüksused asuvad Eestis Tallinnas ja Hiinas Nanjingis. Me keskendume tootmisele oma suuremates tootmisüksustes," rääkis Frykhammar Rootsi Raadiole ning märkis, et ettevõtte kogu tootmisvõimsusest moodustab Rootsi panus vaid 4-5%.

Ericssoni Soome ja Baltimaade üksuse pressiesindaja Milla Nummenpää kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et ettevõte kavatseb konsolideerida oma tootmise Eestisse, Hiinasse, Brasiiliasse ja Indiasse.

Samas on Rootsis koondamiste asjus läbirääkimised ametiühingutega alles käimas, mistõttu ei osanud ta täpsustada, kas või millises ulatuses mõjutavad muudatused lõpuks tootmist Eestis.

Soomes koondatakse 175 inimest

Soomes kavatseb Ericsson koondada 175 inimest. Suurem osa neist - 135 töötajat - on tööl Kirkkonummi üksuses ja tegemist on tootearenduses ja teenuste- ja administratiivvaldkonnas töötavate inimestega.

Samuti koondatakse inimesi Oulus, kus Ericsson kavatseb tegutsemise etapiti lõpetada.

Kokku on Ericssonil Soomes 900 töötajat, suurem osa neist töötab Kirkkonummi tootmisüksuses.

Ericsson loodab oma ülemaailmse kärpekavaga hoida kokku umbes 940 miljonit eurot.

Ettevõtte kohal on liikunud mustad pilved juba mõnda aega - sel aastal on Ericssoni aktsia kukkunud 25 protsenti ja endiselt otsitakse uut juhti.

Analüütik: Huawei ja Nokia pakuvad karmi konkrentsi

Ettevõtte raskuste taga on 4G turu kokkukuivamine ning kuigi Ericsson on panustanud järgmise põlvkonna 5G võrgu arendamisele, on selle juurutamine aeglane ning kasumid veel mägede taga.

Samas pakuvad Hiina ja Soome aina karmimat konkurentsi.

"Hiina Huawei oma palju madalama kulubaasiga ja rivaal Nokia pakuvad neile karmi hinnakonkurentsi ja nendega on väga keeruline võistelda, kui sa pead maksma Rootsi palku," ütles analüütik Darren Sinden.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael, Katrin JürisoVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema