Ericsson koondab Rootsis kuni 4000 töötajat, Eesti puhul pole koondamistest räägitud ({{commentsTotal}})

{{1475565549000 | amCalendar}}

Mobiilivõrkude valmistaja Ericsson informeeris Rootsi valitsust, et kavatseb koondada 3000-4000 töötajat, edastas Rootsi televisioon. Eesti tootmisüksuse puhul pole koondamistest räägitud, võimalik, et Tallinna panust hoopis suurendatakse.

Ericssoni palgal on maailmas 116 000 inimest, neist 15 000 Rootsis, vahendasid "Aktuaalne kaamera", BNS, Yle ja Rootsi Raadio.

Firma oli aprillis teatanud struktuurilistest muudatustest ja üheksa miljardit krooni maksva säästuprogrammi laiendamisest.

Selle tulemusena kaotab Rootsis töö viiendik töötajatest. Koondamised leiavad aset näiteks Boråsis, Göteborg, Karlskronas, Kumlas, Linköpingis ja Stockholmis.

"Me teatasime täna, kuidas mõjub tegevustele Rootsis globaalne kuluefektiivsuse programm, mille me kuulutasime esmakordselt välja 2014. aasta lõpus, kuid mida täpsustasime ja kiirendasime 2016. aasta teises kvartalis. Täna me anname teada, kuidas see programm mõjutab tegevusi Rootsis," ütles Ericssoni tegevdirektori kohusetäitja Jan Frykhammar.

Kuna firma raskused olid teada, siis liikusid Rootsi meedias juba varem spekulatsioonid eesootavate koondamiste kohta. Septembris oli päevaleht Svenska Dagbladet kirjutanud, et Ericsson kavatseb Rootsis lõpetada tootmise ja koondada 3000 töötajat.

Juulis oli koha kaotanud seitse aastat Ericssoni juhtinud Hans Vestberg.

Eesti puhul pole koondamistest veel räägitud, pigem on suund vastupidine

Ericssoni tegevjuhi Jan Frykhammari sõnul peab ettevõte muutma oma tegevust tõhusamaks, et tulevikus konkurentsivõimeliseks jääda.

Eesti puhul Frykhammar koondamistest ei rääkinud, pigem vihjas ta sellele, et osa tootmisest tuuakse hoopis Tallinnasse.

"Meie suured tootmisüksused asuvad Eestis Tallinnas ja Hiinas Nanjingis. Me keskendume tootmisele oma suuremates tootmisüksustes," rääkis Frykhammar Rootsi Raadiole ning märkis, et ettevõtte kogu tootmisvõimsusest moodustab Rootsi panus vaid 4-5%.

Ericssoni Soome ja Baltimaade üksuse pressiesindaja Milla Nummenpää kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et ettevõte kavatseb konsolideerida oma tootmise Eestisse, Hiinasse, Brasiiliasse ja Indiasse.

Samas on Rootsis koondamiste asjus läbirääkimised ametiühingutega alles käimas, mistõttu ei osanud ta täpsustada, kas või millises ulatuses mõjutavad muudatused lõpuks tootmist Eestis.

Soomes koondatakse 175 inimest

Soomes kavatseb Ericsson koondada 175 inimest. Suurem osa neist - 135 töötajat - on tööl Kirkkonummi üksuses ja tegemist on tootearenduses ja teenuste- ja administratiivvaldkonnas töötavate inimestega.

Samuti koondatakse inimesi Oulus, kus Ericsson kavatseb tegutsemise etapiti lõpetada.

Kokku on Ericssonil Soomes 900 töötajat, suurem osa neist töötab Kirkkonummi tootmisüksuses.

Ericsson loodab oma ülemaailmse kärpekavaga hoida kokku umbes 940 miljonit eurot.

Ettevõtte kohal on liikunud mustad pilved juba mõnda aega - sel aastal on Ericssoni aktsia kukkunud 25 protsenti ja endiselt otsitakse uut juhti.

Analüütik: Huawei ja Nokia pakuvad karmi konkrentsi

Ettevõtte raskuste taga on 4G turu kokkukuivamine ning kuigi Ericsson on panustanud järgmise põlvkonna 5G võrgu arendamisele, on selle juurutamine aeglane ning kasumid veel mägede taga.

Samas pakuvad Hiina ja Soome aina karmimat konkurentsi.

"Hiina Huawei oma palju madalama kulubaasiga ja rivaal Nokia pakuvad neile karmi hinnakonkurentsi ja nendega on väga keeruline võistelda, kui sa pead maksma Rootsi palku," ütles analüütik Darren Sinden.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael, Katrin JürisoMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.