Fotod kahtlustatavatest: Tallinnas kellapoe röövis kahtlustatav tabati ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
5 pilti
Foto: Kahtlustatav Roosikrantsi tänava röövis Autor: Pressimaterjalid
{{1475566863000 | amCalendar}}

Läti politseinikud pidasid eelmisel kolmapäeval Riias kinni Tallinnas Roosikrantsi tänaval asuva kellapoe röövis kahtlustatava mehe, samas otsib politsei jätkuvalt teisi röövis osalenud kurjategijaid. Esialgsetel andmetel võib olla tegemist Leedust pärit kurjategijatega.

Eelmise nädala kolmapäeval tungisid kurjategijad Tallinnas Roosikrantsi tänaval kellapoodi ning ähvardasid relvaga klienditeenindajat ja viisid poest kaasa hinnalisi käekellasid, ehteid ja sularaha.

Klienditeenindaja, 39-aastane naine, viidi kergemate vigastustega tervisekontrolliks haiglasse.

Rööviga tekitatud kogukahju on jätkuvalt selgitamisel, ütles politsei pressiesindaja Marie Aava ERR.ee-le. Tema sõnul on politseil alust arvata, et tegemist võib olla Leedust pärit kurjategijatega.

Sündmuskohal asusid koheselt tõendeid koguma kriminalistid ning Põhja prefektuuri kriminaalbüroo uurijad. Esialgsed sündmuskohalt kogutud tõendid viitasid sellele, et tegu võis olla välismaalt pärit kurjategijatega. Kiire infovahetus naaberriigi kolleegidega päädis samal päeval ühe kahtlustatava kinnipidamisega Riias.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnul on rahvusvaheline koostöö ülimalt tõhus.

"Operatiivne infovahetus kahe riigi vahel ning kiire reageerimine viisid kahtlustatava tabamiseni, kes oli mõne tunniga Tallinnast Riiga jõudnud. Täna oleme riikidevahelises koostöös saavutanud olukorra, kus info võimalikust kuriteost ning kahtlustatavatest jõuab naaberriigi kolleegideni minutitega," ütles Tambre.

"Aasta alguses Tallinnas Mustamäel toimunud kullapoe röövi lahendamisel oli samuti kandev roll rahvusvahelisel koostööl. Koheselt asusime naaberriigi kolleegidega aktiivselt infot vahetama, selle tulemusena peeti kahtlustatavad kinni kaks kuud hiljem Lätis ning tänaseks on mehed ka oma karistuse saanud," lisas ta.

Tänaseks on politseile teada, et lisaks Riias kinnipeetud mehele osales röövis veel inimesi ning seetõttu palub politsei kõigi inimeste abi, et kurjategijad tabada.

"Mehed võisid Tallinnas või mujal Eestis külastada hotelle ja söögikohti või kasutada taksoteenust või ühistransporti. Iga infokild on oluline," rõhutas Tambre.

Politsei palub kõigil, kel on infot juhtumi kohta, anda sellest viivitamatult teada Põhja prefektuuri kriminaalbüroo telefoninumbril 56 904 272 või helistada hädaabinumbrile 112.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.