Fotod kahtlustatavatest: Tallinnas kellapoe röövis kahtlustatav tabati ({{commentsTotal}})

{{1475566863000 | amCalendar}}

Läti politseinikud pidasid eelmisel kolmapäeval Riias kinni Tallinnas Roosikrantsi tänaval asuva kellapoe röövis kahtlustatava mehe, samas otsib politsei jätkuvalt teisi röövis osalenud kurjategijaid. Esialgsetel andmetel võib olla tegemist Leedust pärit kurjategijatega.

Eelmise nädala kolmapäeval tungisid kurjategijad Tallinnas Roosikrantsi tänaval kellapoodi ning ähvardasid relvaga klienditeenindajat ja viisid poest kaasa hinnalisi käekellasid, ehteid ja sularaha.

Klienditeenindaja, 39-aastane naine, viidi kergemate vigastustega tervisekontrolliks haiglasse.

Rööviga tekitatud kogukahju on jätkuvalt selgitamisel, ütles politsei pressiesindaja Marie Aava ERR.ee-le. Tema sõnul on politseil alust arvata, et tegemist võib olla Leedust pärit kurjategijatega.

Sündmuskohal asusid koheselt tõendeid koguma kriminalistid ning Põhja prefektuuri kriminaalbüroo uurijad. Esialgsed sündmuskohalt kogutud tõendid viitasid sellele, et tegu võis olla välismaalt pärit kurjategijatega. Kiire infovahetus naaberriigi kolleegidega päädis samal päeval ühe kahtlustatava kinnipidamisega Riias.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnul on rahvusvaheline koostöö ülimalt tõhus.

"Operatiivne infovahetus kahe riigi vahel ning kiire reageerimine viisid kahtlustatava tabamiseni, kes oli mõne tunniga Tallinnast Riiga jõudnud. Täna oleme riikidevahelises koostöös saavutanud olukorra, kus info võimalikust kuriteost ning kahtlustatavatest jõuab naaberriigi kolleegideni minutitega," ütles Tambre.

"Aasta alguses Tallinnas Mustamäel toimunud kullapoe röövi lahendamisel oli samuti kandev roll rahvusvahelisel koostööl. Koheselt asusime naaberriigi kolleegidega aktiivselt infot vahetama, selle tulemusena peeti kahtlustatavad kinni kaks kuud hiljem Lätis ning tänaseks on mehed ka oma karistuse saanud," lisas ta.

Tänaseks on politseile teada, et lisaks Riias kinnipeetud mehele osales röövis veel inimesi ning seetõttu palub politsei kõigi inimeste abi, et kurjategijad tabada.

"Mehed võisid Tallinnas või mujal Eestis külastada hotelle ja söögikohti või kasutada taksoteenust või ühistransporti. Iga infokild on oluline," rõhutas Tambre.

Politsei palub kõigil, kel on infot juhtumi kohta, anda sellest viivitamatult teada Põhja prefektuuri kriminaalbüroo telefoninumbril 56 904 272 või helistada hädaabinumbrile 112.

Toimetaja: Marek KuulJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema