Tallinna Sadama septembri kaubamaht vähenes viis protsenti ({{commentsTotal}})

Muuga sadam. Autor: Postimees/Scanpix

Riigile kuuluva AS-i Tallinna Sadam sadamad käitlesid septembrikuus 1,7 miljonit tonni kaupa, mis oli eelmise aasta septembri näitajast viie protsendi võrra väiksem tulemus.

Tallinna Sadama septembrikuu kaubamaht vähenes peamiselt Muuga sadamas käideldud vedellasti arvelt, samas kasvas 59 protsendi võrra sadamaid läbinud segalasti kogus, teatas ettevõte.

Paldiski Lõunasadamat läbis septembris aga rekordkogus ehk 478 000 tonni kaupa, seda peamiselt vedellasti arvelt, mida veeti läbi Paldiski Lõunasadama 33,5 protsenti enam kui mullu ja mis oli läbi aegade suurim septembrikuus sadamas käideldud kaubamaht.

Üheksa kuu kokkuvõttes moodustas Tallinna Sadama kaubamaht 15,7 miljonit tonni, mida oli eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 1,3 miljonit tonni ehk 7,9 protsenti vähem. Kaubamahu vähenemine toimus põhiliselt vedellasti languse mõjul, samas puistlasti ja veeremi mahud kasvasid.

Allikas: BNSKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.