London teeb Briti sõduritele Euroopa inimõiguskonventsioonis erandi ({{commentsTotal}})

Briti sõdurid Iraagis 2009. aastal.
Briti sõdurid Iraagis 2009. aastal. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Suurbritannia teatas teisipäeval plaanist teha oma sõduritele Euroopa inimõiguskonventsioonis erand, mis teeks peaminister Theresa May sõnul lõpu "tüütute hagide tööstusele" Briti sõdurite vastu.

Briti valitsuse uue ettepaneku kohaselt ei laieneks Euroopa Inimõiguste Konventsioon Briti sõduritele konflikti ajal sõltuvalt olukorrahinnangust.

"Minu valitsus tagab, et meie sõdurid pälviksid tunnustust fantastilise töö eest, mida nad teevad. Neile, kes eesliinil teenivad, saab koju naastes osaks meie toetus," teatas May avalduses.

"Me tasume neile tänuga ja teeme lõpu tüütute hagide tööstusele, mis on saatnud eelmistes konfliktides teeninuid," ütles peaminister.

Valitsevate konservatiivide aastakonverentsil avaldatud plaani eesmärk on vältida õiguslikke nõudeid relvajõudude liikmete vastu, mida kaitseminister Michael Fallon on nimetanud "valesüüdistusteks".

"Meie õigussüsteemi on kuritarvitatud tööstuslikes mõõtmetes valesüüdistuste esitamiseks meie sõdurite vastu," sõnas ta. "See on tekitanud meie kaitsmiseks oma eluga riskinud inimestes suur ahastust ja läinud maksumaksjale maksma miljoneid. On olemas tegelik oht, et see takistab meie relvajõude oma tööd tegemast," ütles Fallon.

Vaatamata plaanile jääda kõrvale Euroopa õigusaktidest, jätkavad Briti sõdurid Genfi konventsioonidest kinnipidamist.

Valitsuse teatel on Suurbritannia kulutanud üle 100 miljoni naela (114 miljoni euro) Iraagi sõjaga seotud juurdluste rahastamiseks ning kompensatsiooni maksmiseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics