London teeb Briti sõduritele Euroopa inimõiguskonventsioonis erandi ({{commentsTotal}})

Briti sõdurid Iraagis 2009. aastal. Autor: AFP/Scanpix

Suurbritannia teatas teisipäeval plaanist teha oma sõduritele Euroopa inimõiguskonventsioonis erand, mis teeks peaminister Theresa May sõnul lõpu "tüütute hagide tööstusele" Briti sõdurite vastu.

Briti valitsuse uue ettepaneku kohaselt ei laieneks Euroopa Inimõiguste Konventsioon Briti sõduritele konflikti ajal sõltuvalt olukorrahinnangust.

"Minu valitsus tagab, et meie sõdurid pälviksid tunnustust fantastilise töö eest, mida nad teevad. Neile, kes eesliinil teenivad, saab koju naastes osaks meie toetus," teatas May avalduses.

"Me tasume neile tänuga ja teeme lõpu tüütute hagide tööstusele, mis on saatnud eelmistes konfliktides teeninuid," ütles peaminister.

Valitsevate konservatiivide aastakonverentsil avaldatud plaani eesmärk on vältida õiguslikke nõudeid relvajõudude liikmete vastu, mida kaitseminister Michael Fallon on nimetanud "valesüüdistusteks".

"Meie õigussüsteemi on kuritarvitatud tööstuslikes mõõtmetes valesüüdistuste esitamiseks meie sõdurite vastu," sõnas ta. "See on tekitanud meie kaitsmiseks oma eluga riskinud inimestes suur ahastust ja läinud maksumaksjale maksma miljoneid. On olemas tegelik oht, et see takistab meie relvajõude oma tööd tegemast," ütles Fallon.

Vaatamata plaanile jääda kõrvale Euroopa õigusaktidest, jätkavad Briti sõdurid Genfi konventsioonidest kinnipidamist.

Valitsuse teatel on Suurbritannia kulutanud üle 100 miljoni naela (114 miljoni euro) Iraagi sõjaga seotud juurdluste rahastamiseks ning kompensatsiooni maksmiseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.