IMF prognoosib Soome majanduskasvu tasast kiirenemist ({{commentsTotal}})

IMF-i peahoone Washingtonis. Autor: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) ennustab, et Soome majandus kasvab sel aastal 0,9 protsenti, järgmisel aastal 1,1 protsenti ja edaspidi jõuab kasv 1,5 protsendini.

IMF-i hinnangul toetavad Soome majanduskasvu eratarbimine ja investeeringud. Lähiajal nõrgendab tarbimist palkade aeglane kasv, mille tingib valitsuse rakendatud konkurentsivõime kokkulepe.

Soome finantspoliitika peab IMF-i hinnangul leidma tasakaalu kestliku arengu ja majanduse turgutamise vahel. Soomele tuleks kasuks, kui rahasid suunata uurimistöösse ja tootearendusse, tööturu elavdamisse ja avalikeks investeeringuteks.

IMF-i delegatsioon viibib praegu Soomes, kus sellel on kohtumised valitsuse ja majandusasutuste esindajatega.

Allikas: BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.