Kohus andis AIDS-i Tugikeskuse asukoha vaidluspooltele seisukohtade esitamiseks lisaaega ({{commentsTotal}})

Narkomaan Autor: Postimees/Scanpix

Tallinna halduskohus andis teisipäeval AIDS-i tugikeskuse uute ruumide asukoha vaidluspooltele aega oma seisukohtade esitamiseks.

Kohus tühistas teisipäevaks määratud istungiaja ning andis pooltele aega täiendavate seisukohtade ja tõendite esitamiseks. Kohus määras uue istungi 17. novembrile, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR.ee-le.

"Antud vaidluses on esitatud kaks kaebust, mille kohus liitis ühte menetlusse. Kaebustes vaidlustatakse Tallinna linnavalitsuse korraldus, millega otsustati anda Paldiski maantee 36a äriruumid üürile mittetulundusühingule AIDS-i Tugikeskus," ütles Vilu.

Vilu sõnul esitati selles kohtuasjas ka esialgse õiguskaitse taotlus, mille Tallinna halduskohus rahuldas, kuid Tallinna ringkonnakohus hiljem tühistas.

Nii keelas halduskohus Tallinna linnavalitsusel ja MTÜ-l AIDSi Tugikeskus 30. juunil sõlmitud Paldiski mnt 36a äriruumide üürilepingu täitmise 30 päevaks, kuid ringkonnakohus tühistas selle määruse ja jättis esialgse õioguskaitse taotluse rahuldamata.

"See määrus on lõplik ja see ei kuulu edasikaebamisele," märkis Vilu.

Ringkonnakohus leidis, et kaebajatel puudub hetkel esialgse õiguskaitse vajadus, kuna metadoonravi korraldamine Paldiski mnt 36a asuvates ruumides ei saa hakata toimuma kiiresti, sest see eeldab terviseameti loa olemasolu.

Vilu sõnul tingis halduskohtu määruse tühistamise ülekaalukas avalik huvi ehk MTÜ AIDS-i Tugikeskus tegutseb avalikes huvides ning nõustamise ja süstlavahetuse kui nn kahjude vähendamise teenuste Tallinna linnas (sh Põhja-Tallinna linnaosas) pakkumise vastu esineb süstivate narkomaanide rohkuse ja nende seas steriliseerimata süstalde kasutamisel levivate raskete nakkushaiguste tõttu äärmiselt tungiv avalik huvi.

Ringkonnakohtu hinnangul ei ole alust järeldada, et vaidlusalune korraldus oleks ilmsete kaalutlusvigadega ja kaebus seetõttu väga suurte eduväljavaadetega.

"Kaebajate huvi süstlavahetuspunkti avamise tõkestamiseks ei ole kaalukam kui Erika tn 5a lähiala elanike huvi süstlavahetuspunkti sulgemise suhtes," märkis kohus.

Toimetaja: Marek KuulMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.