Kohus andis AIDS-i Tugikeskuse asukoha vaidluspooltele seisukohtade esitamiseks lisaaega ({{commentsTotal}})

Narkomaan
Narkomaan Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna halduskohus andis teisipäeval AIDS-i tugikeskuse uute ruumide asukoha vaidluspooltele aega oma seisukohtade esitamiseks.

Kohus tühistas teisipäevaks määratud istungiaja ning andis pooltele aega täiendavate seisukohtade ja tõendite esitamiseks. Kohus määras uue istungi 17. novembrile, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR.ee-le.

"Antud vaidluses on esitatud kaks kaebust, mille kohus liitis ühte menetlusse. Kaebustes vaidlustatakse Tallinna linnavalitsuse korraldus, millega otsustati anda Paldiski maantee 36a äriruumid üürile mittetulundusühingule AIDS-i Tugikeskus," ütles Vilu.

Vilu sõnul esitati selles kohtuasjas ka esialgse õiguskaitse taotlus, mille Tallinna halduskohus rahuldas, kuid Tallinna ringkonnakohus hiljem tühistas.

Nii keelas halduskohus Tallinna linnavalitsusel ja MTÜ-l AIDSi Tugikeskus 30. juunil sõlmitud Paldiski mnt 36a äriruumide üürilepingu täitmise 30 päevaks, kuid ringkonnakohus tühistas selle määruse ja jättis esialgse õioguskaitse taotluse rahuldamata.

"See määrus on lõplik ja see ei kuulu edasikaebamisele," märkis Vilu.

Ringkonnakohus leidis, et kaebajatel puudub hetkel esialgse õiguskaitse vajadus, kuna metadoonravi korraldamine Paldiski mnt 36a asuvates ruumides ei saa hakata toimuma kiiresti, sest see eeldab terviseameti loa olemasolu.

Vilu sõnul tingis halduskohtu määruse tühistamise ülekaalukas avalik huvi ehk MTÜ AIDS-i Tugikeskus tegutseb avalikes huvides ning nõustamise ja süstlavahetuse kui nn kahjude vähendamise teenuste Tallinna linnas (sh Põhja-Tallinna linnaosas) pakkumise vastu esineb süstivate narkomaanide rohkuse ja nende seas steriliseerimata süstalde kasutamisel levivate raskete nakkushaiguste tõttu äärmiselt tungiv avalik huvi.

Ringkonnakohtu hinnangul ei ole alust järeldada, et vaidlusalune korraldus oleks ilmsete kaalutlusvigadega ja kaebus seetõttu väga suurte eduväljavaadetega.

"Kaebajate huvi süstlavahetuspunkti avamise tõkestamiseks ei ole kaalukam kui Erika tn 5a lähiala elanike huvi süstlavahetuspunkti sulgemise suhtes," märkis kohus.

Toimetaja: Marek Kuulproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics