Türgis kaotas töö 13 000 väidetavalt Güleniga seotud politseinikku ({{commentsTotal}})

Politseiauto Ankaras. Autor: Reuters/Scanpix

Türgis vabastati töölt ligi 13 000 korrakaitsjat, keda kahtlustatakse seotuses USAs elava moslemivaimuliku Fethullah Güleniga.

Alates juulikuus läbi kukkunud riigipöördekatsest on töölt vabastatud umbes 100 000 tsiviilteenistujat. Teisipäeval teatavaks tehtud vallandamiste puhul jäi tööst ilma teiste seas üle 2500 politseiülema, vahendas BBC.

Valitsus teatas hiljuti ka pärast riigipöördekatset kehtestatud eriolukorra pikendamisest kolme kuu võrra pärast 19. oktoobrit, mil see aeguma peaks.

Eriolukord võimaldab presidendil ja valitsuskabinetil uusi seadusi vastu võtta ning inimeste vabadust piirata ilma parlamendi kooskõlastuseta. Kardetakse, et võimud kasutavad seda oponentide vaigistamiseks.

BBC Istanbuli korrespondent märkis, et puhastuse ulatus on uskumatu, sest tuhandeid inimesi alates õpetajatest kuni politseinike, kohtunike, ajakirjanike ja pilootideni on kinni peetud, töölt vabastatud ja vahistatud. Suletud on 130 meediaväljaannet.

President Recep Tayyip Erdogani kunagine liitlane Fethullah Gülen elab Ühendriikides eksiilis alates 1999. aastast. Türgi süüdistab teda 15. juuli riigipöördekatse korraldamises, kuid Gülen on neid süüdistusi kategooriliselt eitanud.

Pühapäeval pidas Türgi politsei kinni Güleni venna Kutbettin Güleni, keda süüdistatakse relvastatud terrorirühmitusse kuulumises.

Toimetaja: Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.