Türgis kaotas töö 13 000 väidetavalt Güleniga seotud politseinikku ({{commentsTotal}})

Politseiauto Ankaras.
Politseiauto Ankaras. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Türgis vabastati töölt ligi 13 000 korrakaitsjat, keda kahtlustatakse seotuses USAs elava moslemivaimuliku Fethullah Güleniga.

Alates juulikuus läbi kukkunud riigipöördekatsest on töölt vabastatud umbes 100 000 tsiviilteenistujat. Teisipäeval teatavaks tehtud vallandamiste puhul jäi tööst ilma teiste seas üle 2500 politseiülema, vahendas BBC.

Valitsus teatas hiljuti ka pärast riigipöördekatset kehtestatud eriolukorra pikendamisest kolme kuu võrra pärast 19. oktoobrit, mil see aeguma peaks.

Eriolukord võimaldab presidendil ja valitsuskabinetil uusi seadusi vastu võtta ning inimeste vabadust piirata ilma parlamendi kooskõlastuseta. Kardetakse, et võimud kasutavad seda oponentide vaigistamiseks.

BBC Istanbuli korrespondent märkis, et puhastuse ulatus on uskumatu, sest tuhandeid inimesi alates õpetajatest kuni politseinike, kohtunike, ajakirjanike ja pilootideni on kinni peetud, töölt vabastatud ja vahistatud. Suletud on 130 meediaväljaannet.

President Recep Tayyip Erdogani kunagine liitlane Fethullah Gülen elab Ühendriikides eksiilis alates 1999. aastast. Türgi süüdistab teda 15. juuli riigipöördekatse korraldamises, kuid Gülen on neid süüdistusi kategooriliselt eitanud.

Pühapäeval pidas Türgi politsei kinni Güleni venna Kutbettin Güleni, keda süüdistatakse relvastatud terrorirühmitusse kuulumises.

Toimetaja: Karin KoppelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema