Assange lubas avaldada enne USA valimisi olulisi dokumente ({{commentsTotal}})

WikiLeaksi asutaja Julian Assange'i videopöördumise avalik vaatamine Berliinis.
WikiLeaksi asutaja Julian Assange'i videopöördumise avalik vaatamine Berliinis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

WikiLeaksi asutaja Julian Assange teatas, et tema juhitud organisatsioonil on kavas lähiajal avaldada umbes miljon dokumenti, mis puudutavad USA valimisi ning kolme USA valitsuse tegevust. Samas tõrjus Assange süüdistusi, et tema poolt avaldatav lekitatud materjal on suunatud just nimelt Demokraatliku Partei kandidaadi Hillary Clintoni kampaania õõnestamiseks.

Assange, kes peidab end alates 2012. aasta suvest Londonis asuvas Ecuadori suursaatkonnas, selgitas, et kõik dokumendid avaldatakse enne aasta lõppu ning esimene osa neist jõuab avalikkuse ette järgmisel nädalal, vahendasid Reuters ja AFP.

Demokraatide presidendikandidaati süüdistas ta aga WikiLeaksi mustamises ning väitis, et organisatsiooni tegevus pole suunatud Clintoni vastu.

Tänasel Wikileaksi loomise 10. aastapäeval lubas Assange videosilla vahendusel, et avalikkuse suured ootused USA-d puudutavate dokumentide suhtes saavad vähemalt osaliselt kindlasti täidetud. USA valimisi puudutavad dokumendid avaldatakse tema kinnitusel enne valimiste toimumist.

Samas oodati juba Assange'i tänaselt pressikonverentsilt mingit suurt uudist, mida sotsiaalmeedias October Surprise'iks kutsuma hakati, kuid seda siiski ei toimunud.

Nii Clinton kui ka mitmed teised USA poliitikud ja ametnikud on süüdistanud Wikileaksi koostöös Kremliga ning sooviga aidata Moskva-sõbralikus poliitikas kahtlustatud Donald Trumpi. Erilise tähelepanu all on olnud küberrünnak USA Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) vastu ning väidetav seos Venemaa häkkerite ja WikiLeaksi vahel.

Rootsi prokuratuur soovib vahistada 45-aastase Assange'i seoses vägistamisjuurdlusega, mis puudutab tema külaskäiku riiki 2010. aastal. Assange eitab vägistamissüüdistust ning on kohtus vahistamiskäsu korduvalt vaidlustanud. WikiLeaksi asutaja ei taha minna Rootsi, sest kardab, et Stockholm annab ta omakorda välja USA-le, kus teda ähvardab kohus 500 000 salajase sõjaväetoimiku lekitamise eest.

Toimetaja: Laur ViirandAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema