Assange lubas avaldada enne USA valimisi olulisi dokumente ({{commentsTotal}})

WikiLeaksi asutaja Julian Assange'i videopöördumise avalik vaatamine Berliinis. Autor: Reuters/Scanpix

WikiLeaksi asutaja Julian Assange teatas, et tema juhitud organisatsioonil on kavas lähiajal avaldada umbes miljon dokumenti, mis puudutavad USA valimisi ning kolme USA valitsuse tegevust. Samas tõrjus Assange süüdistusi, et tema poolt avaldatav lekitatud materjal on suunatud just nimelt Demokraatliku Partei kandidaadi Hillary Clintoni kampaania õõnestamiseks.

Assange, kes peidab end alates 2012. aasta suvest Londonis asuvas Ecuadori suursaatkonnas, selgitas, et kõik dokumendid avaldatakse enne aasta lõppu ning esimene osa neist jõuab avalikkuse ette järgmisel nädalal, vahendasid Reuters ja AFP.

Demokraatide presidendikandidaati süüdistas ta aga WikiLeaksi mustamises ning väitis, et organisatsiooni tegevus pole suunatud Clintoni vastu.

Tänasel Wikileaksi loomise 10. aastapäeval lubas Assange videosilla vahendusel, et avalikkuse suured ootused USA-d puudutavate dokumentide suhtes saavad vähemalt osaliselt kindlasti täidetud. USA valimisi puudutavad dokumendid avaldatakse tema kinnitusel enne valimiste toimumist.

Samas oodati juba Assange'i tänaselt pressikonverentsilt mingit suurt uudist, mida sotsiaalmeedias October Surprise'iks kutsuma hakati, kuid seda siiski ei toimunud.

Nii Clinton kui ka mitmed teised USA poliitikud ja ametnikud on süüdistanud Wikileaksi koostöös Kremliga ning sooviga aidata Moskva-sõbralikus poliitikas kahtlustatud Donald Trumpi. Erilise tähelepanu all on olnud küberrünnak USA Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) vastu ning väidetav seos Venemaa häkkerite ja WikiLeaksi vahel.

Rootsi prokuratuur soovib vahistada 45-aastase Assange'i seoses vägistamisjuurdlusega, mis puudutab tema külaskäiku riiki 2010. aastal. Assange eitab vägistamissüüdistust ning on kohtus vahistamiskäsu korduvalt vaidlustanud. WikiLeaksi asutaja ei taha minna Rootsi, sest kardab, et Stockholm annab ta omakorda välja USA-le, kus teda ähvardab kohus 500 000 salajase sõjaväetoimiku lekitamise eest.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.