Uudistepäeva ülevaade: Ericsson koondab, Nobel füüsikas ja haldusreform ({{commentsTotal}})

Tänasele uudistepäevale andsid tooni need lood. Hea uudis on kindlasti see, et sügis on käes ja ilm läheb üha talvisemaks.

Ericsson koondab Rootsis kuni 4000 töötajat, Eesti puhul pole koondamistest räägitud

Mobiilivõrkude valmistaja Ericsson andis Rootsi valitsusele teada, et kavatseb koondada 3000-4000 töötajat. Eesti tootmisüksuse puhul pole koondamistest räägitud, sest võimalik on, et Tallinna panust hoopis suurendatakse.

Tallinna korterite ruutmeetrihind tegi uue rekordi

Septembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 1682 eurot. See on kaheksa protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal ning teist kuud järjest kõrgeimal tasemel alates 2007. aastast. Kalleim, Tallinna vanalinnas asuv korter müüdi septembris 700 000 euroga ning odavaim Tallinna korter läks kaubaks 3800 euroga.

Nobeli füüsikapreemia tuli aine eksootiliste olekute uurimise eest

Täna kuulutati välja Nobeli füüsikapreemia ning see tuli aine n-ö eksootiliste olekute uurimise eest. Topoloogia uurib aine omadusi, mis muutuvad sammhaaval, näiteks aukude lisandumine materjali. Just topoloogia oli määrava tähtsusega Nobeli pälvijate avastustes. Preemia anti topoloogiliste faasisiirete eest tahkistes, mitte gravitatsioonilainete eest, nagu teadusringkonnad lootsid enne preemia väljakuulutamist. Põhjus on arvatavasti selles, et preemia nominentide nimetamise tähtaeg oli tänavu jaanuari lõpus, aga gravitatsioonilaineid uuringud teadlasterühm teatas oma avastusest 11. veebruaril.

Varul: haldusreformi seaduse 5000 elaniku nõue pole põhjendatud

Kohalikke omavalitsusi esindav vandeadvokaat Paul Varul märkis täna riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi istungil, et haldusreformi seaduses sätestatud 5000 elaniku nõue pole kuidagi põhjendatud. Haldusreformi seadusel on tema sõnul kindlasti hea eesmärk tõsta kohalike omavalitsuste võimekust, kuid ainult arvu alusel seda teha pole mitte millegagi põhjendatud.

Rein Raud kultuuri mõjust: samasugusel kohal, kus "Tõde ja õigus", on praegu ka "Simpsonid"

Kirjanik ja kultuuriteoreetik Rein Raud tõi oma värsket kultuuriteoreetilist raamatut mõttestades välja, et on pidevalt muutuv organism. Sinna tuleb koguaeg juurde uusi pakkumusi või väiteid, mille ühiskond kasutusele võtab ning alati ei pruugi see kultuurikihistus olla traditsioonilises mõttes kõige kvaliteetsem.

Ilm läheb sügisesemaks

Kolmapäeval ootab meid pilves selgimistega ilm, kohati sajab hoovihma. Puhub kirdetuul 7-12, puhanguti 15 m/s, rannikul 12-17, puhanguti kuni 23 m/s. Õhutemperatuur on 4..7, rannikul kuni 10°C.Toimetaja: Marju Himma, Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.