Uudistepäeva ülevaade: Ericsson koondab, Nobel füüsikas ja haldusreform ({{commentsTotal}})

Tänasele uudistepäevale andsid tooni need lood. Hea uudis on kindlasti see, et sügis on käes ja ilm läheb üha talvisemaks.

Ericsson koondab Rootsis kuni 4000 töötajat, Eesti puhul pole koondamistest räägitud

Mobiilivõrkude valmistaja Ericsson andis Rootsi valitsusele teada, et kavatseb koondada 3000-4000 töötajat. Eesti tootmisüksuse puhul pole koondamistest räägitud, sest võimalik on, et Tallinna panust hoopis suurendatakse.

Tallinna korterite ruutmeetrihind tegi uue rekordi

Septembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 1682 eurot. See on kaheksa protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal ning teist kuud järjest kõrgeimal tasemel alates 2007. aastast. Kalleim, Tallinna vanalinnas asuv korter müüdi septembris 700 000 euroga ning odavaim Tallinna korter läks kaubaks 3800 euroga.

Nobeli füüsikapreemia tuli aine eksootiliste olekute uurimise eest

Täna kuulutati välja Nobeli füüsikapreemia ning see tuli aine n-ö eksootiliste olekute uurimise eest. Topoloogia uurib aine omadusi, mis muutuvad sammhaaval, näiteks aukude lisandumine materjali. Just topoloogia oli määrava tähtsusega Nobeli pälvijate avastustes. Preemia anti topoloogiliste faasisiirete eest tahkistes, mitte gravitatsioonilainete eest, nagu teadusringkonnad lootsid enne preemia väljakuulutamist. Põhjus on arvatavasti selles, et preemia nominentide nimetamise tähtaeg oli tänavu jaanuari lõpus, aga gravitatsioonilaineid uuringud teadlasterühm teatas oma avastusest 11. veebruaril.

Varul: haldusreformi seaduse 5000 elaniku nõue pole põhjendatud

Kohalikke omavalitsusi esindav vandeadvokaat Paul Varul märkis täna riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi istungil, et haldusreformi seaduses sätestatud 5000 elaniku nõue pole kuidagi põhjendatud. Haldusreformi seadusel on tema sõnul kindlasti hea eesmärk tõsta kohalike omavalitsuste võimekust, kuid ainult arvu alusel seda teha pole mitte millegagi põhjendatud.

Rein Raud kultuuri mõjust: samasugusel kohal, kus "Tõde ja õigus", on praegu ka "Simpsonid"

Kirjanik ja kultuuriteoreetik Rein Raud tõi oma värsket kultuuriteoreetilist raamatut mõttestades välja, et on pidevalt muutuv organism. Sinna tuleb koguaeg juurde uusi pakkumusi või väiteid, mille ühiskond kasutusele võtab ning alati ei pruugi see kultuurikihistus olla traditsioonilises mõttes kõige kvaliteetsem.

Ilm läheb sügisesemaks

Kolmapäeval ootab meid pilves selgimistega ilm, kohati sajab hoovihma. Puhub kirdetuul 7-12, puhanguti 15 m/s, rannikul 12-17, puhanguti kuni 23 m/s. Õhutemperatuur on 4..7, rannikul kuni 10°C.Toimetaja: Marju Himma, Allan RajaveeJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.
Margus Tsahkna: ma ei välista uue erakonna loomist

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics