USA püüab vältida Duterte vaenulikku retoorikat ({{commentsTotal}})

Filipiinide president Rodrigo Duterte.
Filipiinide president Rodrigo Duterte. Autor/allikas: Ted Aljibe/AFP/Scanpix

USA ametnikud teevad oma parima, et ignoreerida Filipiinide presidendi Rodrigo Duterte vaenulikku retoorikat.

USA püüab mitte anda Dutertele ettekäänet uuteks vihapurseteks, üritades samal ajal suruda peale sõjalist ja muud koostööd madalamal tasemel, vahendas Reuters kahe USA ametniku sõnu.

Ametnikud ütlesid, et paus suhetes Manilaga tooks kaasa probleeme regioonis, kus Hiina on muutunud järjest agressiivsemaks ja siiani ei ole olnud tõsist arutelu selle üle, kas astuda karistavaid samme, näiteks kärpida humanitaarabi andmist Filipiinidele.

Kolonialismivastasest meelsusest kantuna ja hoolimata hinnanguliselt kolmest miljonist USA-s elavast Filipiinidelt pärit inimesest, ei taha USA ametnikud öelda ega teha midagi, mis võiks julgustada Dutertet oma sõnu ellu viima.

"Ta on nagu Trump. Ta januneb tähelepanu järele ja mida rohkem ta seda saab, seda pöörasemaks ta muutub. Kõige targem on teda ignoreerida," ütles Kagu-Aasia kõrge ametnik, viidates USA vabariiklaste presidendikandidaadile Donald Trumpile.

Septembris nimetas Duterte USA presidenti Barack Obamat "hoorapojaks". Selle tõttu jättis Valge Maja ära temaga kavandatud kohtumise. 

Duterte võrdles end ka Hitleriga ja ütles, et tapab "hea meelega" kolm miljonit riigis tegutsevat narkomaani ja narkokaubitsejat. Hiljem ta aga vabandas juudi kogukonna ees oma viite pärast holokaustile. Duterte ütles ka, et Hitleri mainimisega viitas ta sellele, kuidas kriitikud on teda kujutanud. 

Pühapäeval ütles Duterte, et nii Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kui ka üks Hiina ametnik avaldasid talle toetust, kui ta kurtis Washingtoni halva kohtlemise pärast. 

Kuigi Duterte on avalikult öelnud, et ta võib lõpetada ühised sõjalised õppused, ajada USA erioperatsioonide jõud Lõuna-Filipiinidelt minema ja vaadata üle kaks aastat tagasi allkirjastatud kaitsepakti (EDCA), kinnitasid USA kaitseametnikud, et seda ei ole juhtunud.

Oma viimases sõnavalingus seoses USA kriitikaga tema narkovastase kampaania kohta, ütles Duterte president Barack Obamale, et "ta võib põrgusse minna", vahendas politico.com.

Lisaks lajatas ta teisipäeval peetud kõnes Euroopa Liidule, mis on samuti kritiseerinud tema vägivaldset poliitikat, öeldes, et liit "peaks valima puhastustule, kuna põrgu on täis".

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics