Trump: kasutasin USA maksuseadusi hiilgavalt ära ({{commentsTotal}})

Donald Trump Autor: Reuters/Scanpix

Vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump ütles, et kasutas USA maksuseadusi hiilgavalt enda kasuks ära, et piirata maksudeks mineva raha hulka ja suuta sel viisil üle elada keerulist perioodi kinnisvaraturul.

"Suutsin selle riigi maksuseadusi ja oma ärivaistu kasutades kinnisvaraturu segadusest välja rabeleda... kui sama suutsid teha vaid mõned üksikud," rääkis Trump Colorados Reutersi teatel rahvale.

"Ma kasutasin neid seadusi hiilgavalt ära," lisas ta.

See oli Trumpi esimene pikem kommentaar New York Timesis avaldatud infole, et ta deklareeris 1995. aastal tulumaksudeklaratsioonis 916 miljoni dollari suuruse kahjumi, mis võimaldas tal 18 aastat legaalselt makse vältida.

Trump ütles, et meedia on 1990ndate maksudeklaratsiooni kinnisideeks võtnud. Samas ei ole vabariiklaste kandidaadi kampaaniameeskond öelnud, et ajalehes ilmunud teave ei vastaks tõele.

Vastupidi - Trumpi toetajad, näiteks New Yorgi endine linnapea Rudolph Giuliani ja New Jersey kuberner Chris Christie on teda hoopis tunnustanud, öeldes, et osavalt USA seadusesätete abil maksukohustust vähendades näitas Trump oma geniaalsust ärimehena ja kinnisvarainvestorina.

Erinevalt teistest presidendikandidaatidest viimase 30 aasta jooksul on Donald Trump seni keeldunud oma maksudeklaratsioone avaldamast, öeldes, et maksuamet auditeerib teda parasjagu. USA maksuamet on aga öelnud, et see ei ole takistuseks.

Trumpi maksude kohta on teada üksikuid detaile - näiteks seda, et 1970. aastate lõpus ja 1980. aastate alguses ei maksnud ta tulumaksu.

Toimetaja: Karin KoppelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.