Trump: kasutasin USA maksuseadusi hiilgavalt ära ({{commentsTotal}})

Donald Trump
Donald Trump Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump ütles, et kasutas USA maksuseadusi hiilgavalt enda kasuks ära, et piirata maksudeks mineva raha hulka ja suuta sel viisil üle elada keerulist perioodi kinnisvaraturul.

"Suutsin selle riigi maksuseadusi ja oma ärivaistu kasutades kinnisvaraturu segadusest välja rabeleda... kui sama suutsid teha vaid mõned üksikud," rääkis Trump Colorados Reutersi teatel rahvale.

"Ma kasutasin neid seadusi hiilgavalt ära," lisas ta.

See oli Trumpi esimene pikem kommentaar New York Timesis avaldatud infole, et ta deklareeris 1995. aastal tulumaksudeklaratsioonis 916 miljoni dollari suuruse kahjumi, mis võimaldas tal 18 aastat legaalselt makse vältida.

Trump ütles, et meedia on 1990ndate maksudeklaratsiooni kinnisideeks võtnud. Samas ei ole vabariiklaste kandidaadi kampaaniameeskond öelnud, et ajalehes ilmunud teave ei vastaks tõele.

Vastupidi - Trumpi toetajad, näiteks New Yorgi endine linnapea Rudolph Giuliani ja New Jersey kuberner Chris Christie on teda hoopis tunnustanud, öeldes, et osavalt USA seadusesätete abil maksukohustust vähendades näitas Trump oma geniaalsust ärimehena ja kinnisvarainvestorina.

Erinevalt teistest presidendikandidaatidest viimase 30 aasta jooksul on Donald Trump seni keeldunud oma maksudeklaratsioone avaldamast, öeldes, et maksuamet auditeerib teda parasjagu. USA maksuamet on aga öelnud, et see ei ole takistuseks.

Trumpi maksude kohta on teada üksikuid detaile - näiteks seda, et 1970. aastate lõpus ja 1980. aastate alguses ei maksnud ta tulumaksu.

Toimetaja: Karin KoppelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema