Fotod: Putin tutvustas Prževalski hobustele metsikut loodust ({{commentsTotal}})

Venemaa president Vladimir Putin külastas esmaspäeval Orenburgi oblastis asuvat looduskaitseala, kus tegeldakse väljasuremisohus Prževalski hobuse tagasi loodusesse toomisega.

Kremli pressiteenistus avaldas fotogalerii selle kohta, kuidas loodusesõbraks peetud riigipea koos metsikute hobustega aega veetis. Täpsemalt seisnes Putini ülesanne selles, et ta lasi koos looduskaitseala töötajatega hobuseid aklimatiseerumistsoonist looduslikku elukeskkonda.

Prževalski hobuseid lasti nn kontrollitult vabadusse esimest korda. Kui üldjuhul tehakse hobuste jaoks värav lihtsalt lahti, inimesed lähevad ära ning hobused võivad aiast väljuda endale sobival ajahetkel, siis äsja meedia silme all toimunud ürituse jaoks oli hobustele õpetatud, et kui president värava avab, tuleb kohe metsikusse loodusesse kapata.

Loodukaitseala töötajad Tatjana Žarkih ja Rafila Bakirova avaldasid heameelt selle üle, et kõik nii korrapäraselt sujus. "Mulle jäi hobuste käitumist jälgides mulje, et nad tundsid teid juba esimesel sekundil ära, sest nad ei kartnud absoluutselt ning tulid väga lähedale. Aitäh teile," ütles Bakirova president Putinile.

Prževalski hobune on viimane tänaseni säilinud ulukhobuse liik, kes küll 1960. aastatel loodusest hävis, kuid keda tänu kasvandustes ja loomaaedades peetud isenditele on alates 1990. aastatest loodusesse tagasi viidud.

Liik on saanud nime Vene kindrali ja geograafi Nikolai Mihhailovitš Prževalski järgi, kes nimetatud hobused 1879. aastal teadlaste vaatevälja tõi.

Venemaa president Putin on ka varem pressifotograafide silme all metsikus looduses ringi reisinud. Kuulsamate etteastetena on läinud ajalukku näiteks palja ülakehaga ratsutamas käimine ning see, kuidas Putin osales haruldase kureliigi päästmise eksperimendis ning lendles selleks deltaplaaniga linnuparve eesotsas. Kriitikud on nimetanud neid sündmusi põhjalikult kavandatud propagandaüritusteks.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema