Hispaania ja Prantsusmaa püüavad saada heakskiitu Aleppo relvarahule ({{commentsTotal}})

Autor: Abdalrhman Ismail/Reuters/Scanpix

Hispaania ja Prantsusmaa püüavad saada ÜRO Julgeolekunõukogu heakskiitu resolutsioonile, millega tagataks rahu Süüria linnas Aleppos, kuna USA lõpetas oma läbirääkimised Venemaaga.

Resolutsiooni mustandis kutsutakse üles lõpetama kogu sõjategevust ning sõjalennukite lende üle linna, samuti kutsutakse üles panema ÜRO toetatud vaatleja relvarahu täitmist jälgima, vahendas BBC.

Osapooled, kes relvarahu ei täida, seisavad resolutsiooni kohaselt silmitsi "edasiste meetmetega".

Venemaa seadis koheselt selle ettepaneku ja sõjalendude keelustamise kahtluse alla, öeldes, et see tõenäoliselt rahu ei too.

Süüria valitsuse ja Venemaa väed on pärast Moskva ja Washingtoni vahendatud relvarahu läbikukkumist alustanud Aleppo pihta intensiivset pommitamist.

ÜRO erisaadik Staffan de Mistura ütles, et tal on kahju USA otsuse pärast kõnelused Venemaaga lõpetada, kuid lubas, et püüab jätkuvalt poliitilist lahendust läbi suruda.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.