Soomlasest kolleeg: Kaljulaid on Soome poliitikaga hästi kursis ({{commentsTotal}})

Koonderakonna poliitik ja Euroopa Kontrollikoja Soome-poolne liige Ville Itälä. Autor: Wikimedia Commons

Euroopa Kontrollikoja Soome-poolne liige Ville Itälä leiab, et tema eestlasest kolleeg Kersti Kaljulaid on Soome poliitikaga hästi kursis.

"Ta on väga tähelepanelikult jälginud Soome poliitikat. Ta tunneb Soomet hästi," märkis Itälä Yle uudistetoimetusele antud telefoniintervjuus.

Kaljulaid on olnud Euroopa Kontrollikojas Eesti-poolseks liikmeks 2004. aastast saadik, Itälä saabus sinna tööle 2012. aastal.

Lisaks on Itäla ja Kaljulaid ka perekondlikult tuttavad. Omavahel räägitakse üldjuhul soome keeles.

Itälä sõnul oli Kaljulaid talle rääkinud ka presidendikandidaadiks pürgimisest, kuid kiire tõus riigipea ametisse ning senistest tuntud kandidaatidest möödumine tuli üllatusena.

"Ta on ambitsioonikas. Ma usun, et temast tuleb hea president," sõnas soomlasest kolleeg.

Itälä peab Kaljulaidi inimeseks, kes on oma töös väga pühendunud, põhjalik ning pöörab tähelepanu ka detailidele. Kaljulaid vastutas aastatel 2010-2014 Kontrollikoja aastaaruande metoodika ja koostamise eest. Viimasel aastal on ta kontrollikojas juhtinud põllumajandusauditi koostamist ja koja struktuurireformi.

Kaljulaidi saamine Eesti presidendiks on Itälä arvates Soome jaoks heaks areng, sest tema suhe Soomega, mida ta tunneb ja teab, on väga positiivne.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.