Reaalkooli lapsevanemad ja vilistlased lõid eralasteaia ({{commentsTotal}})

Tallinna reaalkool. Autor: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna reaalkooli hoolekande selts asutas krõbeda kuutasuga eralasteaia, mis muuhulgas hakkab tegema õppekäike reaalkooli ning kasutab sama kooli õpetajate metoodikat kooliks ettevalmistuseks.

Praegu käib Tatari tänava tulevastes lasteaiaruumides remont, kuid veel oktoobrikuu jooksul loodetakse ruumid lasteaiavalmis saada, et võtta vastu kuni 20 2-7-aastast mudilast, kes liitrühmas reaalkooli metoodikat kasutades kooliks valmistuma asuvad. Õppemaks on selles eralasteaias 490 eurot kuus, millele lisandub toiduraha. Lasteaia asutajaks on reaalkooli lapsevanamaid ja vilistlasi ühendav reaalkooli hoolekande selts.

"Kooliks ettevalmistus on igapäevane - metoodiliselt võtame aluseks reaalkooli algklassiõpetajate teadmised ning soovitused, oleme ka kooli sagedased külastajad. Tore võimalus on kasutada ka hea sõbra reaalkooli staadionit, saali ning raamatukogu," tutvustab eralasteaia Vurr Facebooki leht.

Lasteaia juhataja Kristin Varm selgitab, et reaalkooliga tehakse koostööd, suheldes nii eelkooli kui algklassiõpetajatega. "Plaanis on käia külas kesklinna põhikoolis (reaalkooli hoolekogu seltsi asutatud erakool - toim.) ja reaalkoolis, võimalus on kasutada reaalkoolis olevaid saale, samuti kutsume neid endale külla, nii algklassilapsi kui ka pedagooge," selgitas Varm koostöö olemust ERR.ee-le. "Metoodika on sama, mida reaalkool kasutab, samuti nende eelkooli programm," kirjeldas Varm.

Varm kinnitab siiski, et selles lasteaias käimine ei taga lastele kohta reaalkoolis, küll aga annab võimalikult hea alushariduse.

Ehkki esimesed huvilised on olemas, pole kõik kohad kaugeltki veel täidetud.

Hoolekande selts: soov on reaalsuuna vastu huvi äratada

Tallinna reaalkooli hoolekande seltsi juhatuse liige, üks eralasteaia idee algatajaid Alar Tamkivi selgitab, et idee tulenes sellest, et kesklinna piirkonnas ei ole lastehoiukohti ning reaalharidus vajab toetamist. Seetõttu on lasteaia uksed avatud kõigile huvilistele, kel rahakott kannatab ja huvi reaalsuuna vastu on.

"Reaalkool üürib meile välja oma ruume ja staadionit, saame mingit juhendamist natuke. Sisu poolelt vaatame, kuidas äratada huvi reaalsuuna vastu," selgitas Tamkivi, miks reaalkooli lapsevanemad ja vilistlased lasteaia asutamist vajalikuks pidasid. Ta rääkis, et reaalharidus ei ole kuigi populaarne, ehkki just see avab maailmas uksi.

Eelist reaalkooli astumisel ei näe ka Tamkivi. "Nii nagu reaalkooli eelkoolist ei lähe kõik lapsed reaalkooli ja reaalkooli põhikoolist ei lähe kõik reaalkooli gümnaasiumisse, nii ei lähe ka sellest lasteaiast kõik lapsed reaalkooli. Eks ta mingi suuna annab, peame õppekavas silmas just loodusteaduste õpetamist," ütles Tamkivi.

Lasteaed rendib ruume äriühingult, mis Tatari 3 hoone ära ostis. Lasteaeda peetakse üleval kohamaksust. Tamkivi möönab, et õige aja magasid nad maha - lasteaiakohti otsitakse augustis.

Reaalkooli direktor: seos meiega puudub

Reaalkooli direktor Ene Saar eitab igasugust koostööd reaalkooli hoolekande seltsi asutatud eralasteaiaga. "Me teeme koostööd ka teiste lasteaedadega, ruumide renti teeme aasta ringi erinevatele asutustele," loetleb Saar.

Saar leiab, et lasteaed võib kasutada eelkooli metoodikat, mis vastab reaalkooli õppekavale, kuid eelkooli ei pea juriidiliselt mitte reaalkool, vaid selle eraõiguslik sõsar, kesklinna põhikool. Seetõttu taandab Saar reaalkooli igasugusest seosest eralasteaiaga.

"Reaalkoolil endal eelkooli ei ole, seda peab kesklinna põhikool. Reaalkooli õpetaja võib ka kesklinna põhikooli eelkoolile tööd teha, kui ta seda soovib," selgitab Saar.

Direktriss väidab üksiti, et reaalkoolil puudub statistika, kui palju nende esimestesse klassidesse saanud lapsi on käinud selles eelkoolis.

"Vanasti me kogusime seda statistikat, aga enam mitte, sest see ei andnud meile midagi," ütleb Saar.Liisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.