Reaalkooli lapsevanemad ja vilistlased lõid eralasteaia ({{commentsTotal}})

Tallinna reaalkool.
Tallinna reaalkool. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna reaalkooli hoolekande selts asutas krõbeda kuutasuga eralasteaia, mis muuhulgas hakkab tegema õppekäike reaalkooli ning kasutab sama kooli õpetajate metoodikat kooliks ettevalmistuseks.

Praegu käib Tatari tänava tulevastes lasteaiaruumides remont, kuid veel oktoobrikuu jooksul loodetakse ruumid lasteaiavalmis saada, et võtta vastu kuni 20 2-7-aastast mudilast, kes liitrühmas reaalkooli metoodikat kasutades kooliks valmistuma asuvad. Õppemaks on selles eralasteaias 490 eurot kuus, millele lisandub toiduraha. Lasteaia asutajaks on reaalkooli lapsevanamaid ja vilistlasi ühendav reaalkooli hoolekande selts.

"Kooliks ettevalmistus on igapäevane - metoodiliselt võtame aluseks reaalkooli algklassiõpetajate teadmised ning soovitused, oleme ka kooli sagedased külastajad. Tore võimalus on kasutada ka hea sõbra reaalkooli staadionit, saali ning raamatukogu," tutvustab eralasteaia Vurr Facebooki leht.

Lasteaia juhataja Kristin Varm selgitab, et reaalkooliga tehakse koostööd, suheldes nii eelkooli kui algklassiõpetajatega. "Plaanis on käia külas kesklinna põhikoolis (reaalkooli hoolekogu seltsi asutatud erakool - toim.) ja reaalkoolis, võimalus on kasutada reaalkoolis olevaid saale, samuti kutsume neid endale külla, nii algklassilapsi kui ka pedagooge," selgitas Varm koostöö olemust ERR.ee-le. "Metoodika on sama, mida reaalkool kasutab, samuti nende eelkooli programm," kirjeldas Varm.

Varm kinnitab siiski, et selles lasteaias käimine ei taga lastele kohta reaalkoolis, küll aga annab võimalikult hea alushariduse.

Ehkki esimesed huvilised on olemas, pole kõik kohad kaugeltki veel täidetud.

Hoolekande selts: soov on reaalsuuna vastu huvi äratada

Tallinna reaalkooli hoolekande seltsi juhatuse liige, üks eralasteaia idee algatajaid Alar Tamkivi selgitab, et idee tulenes sellest, et kesklinna piirkonnas ei ole lastehoiukohti ning reaalharidus vajab toetamist. Seetõttu on lasteaia uksed avatud kõigile huvilistele, kel rahakott kannatab ja huvi reaalsuuna vastu on.

"Reaalkool üürib meile välja oma ruume ja staadionit, saame mingit juhendamist natuke. Sisu poolelt vaatame, kuidas äratada huvi reaalsuuna vastu," selgitas Tamkivi, miks reaalkooli lapsevanemad ja vilistlased lasteaia asutamist vajalikuks pidasid. Ta rääkis, et reaalharidus ei ole kuigi populaarne, ehkki just see avab maailmas uksi.

Eelist reaalkooli astumisel ei näe ka Tamkivi. "Nii nagu reaalkooli eelkoolist ei lähe kõik lapsed reaalkooli ja reaalkooli põhikoolist ei lähe kõik reaalkooli gümnaasiumisse, nii ei lähe ka sellest lasteaiast kõik lapsed reaalkooli. Eks ta mingi suuna annab, peame õppekavas silmas just loodusteaduste õpetamist," ütles Tamkivi.

Lasteaed rendib ruume äriühingult, mis Tatari 3 hoone ära ostis. Lasteaeda peetakse üleval kohamaksust. Tamkivi möönab, et õige aja magasid nad maha - lasteaiakohti otsitakse augustis.

Reaalkooli direktor: seos meiega puudub

Reaalkooli direktor Ene Saar eitab igasugust koostööd reaalkooli hoolekande seltsi asutatud eralasteaiaga. "Me teeme koostööd ka teiste lasteaedadega, ruumide renti teeme aasta ringi erinevatele asutustele," loetleb Saar.

Saar leiab, et lasteaed võib kasutada eelkooli metoodikat, mis vastab reaalkooli õppekavale, kuid eelkooli ei pea juriidiliselt mitte reaalkool, vaid selle eraõiguslik sõsar, kesklinna põhikool. Seetõttu taandab Saar reaalkooli igasugusest seosest eralasteaiaga.

"Reaalkoolil endal eelkooli ei ole, seda peab kesklinna põhikool. Reaalkooli õpetaja võib ka kesklinna põhikooli eelkoolile tööd teha, kui ta seda soovib," selgitab Saar.

Direktriss väidab üksiti, et reaalkoolil puudub statistika, kui palju nende esimestesse klassidesse saanud lapsi on käinud selles eelkoolis.

"Vanasti me kogusime seda statistikat, aga enam mitte, sest see ei andnud meile midagi," ütleb Saar.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics