ERR Washingtonis: USA ja Venemaa arusaamad Süüria sõja lahendusest on väga erinevad ({{commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide välisministeerium teatas eile, et USA on peatanud kõnelused Venemaaga Süüria kodusõja poliitilise lahenduse leidmiseks, sest Venemaa ei ole suutnud nende hinnangul kinni pidada septembri alguses kokku lepitud relvarahu tingimustest.

USA teade läbirääkimiste peatamisest tuli seetõttu, et USA ja Venemaa arusaamad Süüria kodusõja lahenduskäikudest on niivõrd erinevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Venemaa andis selgelt mõista, et nad ei lõpeta neid rünnakuid, mida me praegu näeme, mida me nägime nädalavahetusel - rünnakuid haigla vastu. Kõnelustes Venemaaga oli meie põhiline eesmärk alati väga üheselt mõistetav: humanitaarabile ligipääs ja relvarahu tingimuste taaskehtestamine. Meile jäi mulje, et me jõudsime Venemaaga olukorda, kus me ei liikunud ühiste eesmärkide suunas," selgitas välisministeeriumi pressiesindaja Elizabeth Trudeau.

USA välisminister John Kerry andis juba eelmisel nädalal mõista, et ameeriklastel ei ole mingit huvi tõsisemalt Süüria kodusõtta sekkuda.

"On lihtne kritiseerida diplomaatilisi ponnistusi, sest need on keerulised ülesanded. Kuid mis alternatiivid meil on? Kas USA läheb Süüriasse sõtta? Ma ei usu, et see juhtub," ütles ta.

Paralleelselt Süüria koostöö lõppemisele teatas esmaspäeval Venemaa president Vladimir Putin, et Venemaa peatab oma osaluse ühes 2010. aastal sõlmitud tuumarelvade piiramise kokkuleppes, öeldes koostöö jätkamise tingimusteks näiteks Venemaa vastaste sanktsioonide lõpetamise.

Toimetaja: Merili NaelLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics