ERR Washingtonis: USA ja Venemaa arusaamad Süüria sõja lahendusest on väga erinevad ({{commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide välisministeerium teatas eile, et USA on peatanud kõnelused Venemaaga Süüria kodusõja poliitilise lahenduse leidmiseks, sest Venemaa ei ole suutnud nende hinnangul kinni pidada septembri alguses kokku lepitud relvarahu tingimustest.

USA teade läbirääkimiste peatamisest tuli seetõttu, et USA ja Venemaa arusaamad Süüria kodusõja lahenduskäikudest on niivõrd erinevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Venemaa andis selgelt mõista, et nad ei lõpeta neid rünnakuid, mida me praegu näeme, mida me nägime nädalavahetusel - rünnakuid haigla vastu. Kõnelustes Venemaaga oli meie põhiline eesmärk alati väga üheselt mõistetav: humanitaarabile ligipääs ja relvarahu tingimuste taaskehtestamine. Meile jäi mulje, et me jõudsime Venemaaga olukorda, kus me ei liikunud ühiste eesmärkide suunas," selgitas välisministeeriumi pressiesindaja Elizabeth Trudeau.

USA välisminister John Kerry andis juba eelmisel nädalal mõista, et ameeriklastel ei ole mingit huvi tõsisemalt Süüria kodusõtta sekkuda.

"On lihtne kritiseerida diplomaatilisi ponnistusi, sest need on keerulised ülesanded. Kuid mis alternatiivid meil on? Kas USA läheb Süüriasse sõtta? Ma ei usu, et see juhtub," ütles ta.

Paralleelselt Süüria koostöö lõppemisele teatas esmaspäeval Venemaa president Vladimir Putin, et Venemaa peatab oma osaluse ühes 2010. aastal sõlmitud tuumarelvade piiramise kokkuleppes, öeldes koostöö jätkamise tingimusteks näiteks Venemaa vastaste sanktsioonide lõpetamise.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.