Neivelt ja Kattel "Vabariigi kodanikes": Eesti majandusega pole midagi lahti ({{commentsTotal}})

ETV saates "Vabariigi kodanikud" tõdesid ettevõtja Indrek Neivelt ja professor Rainer Kattel, et tagasihoidlikus majanduskasvust ei tasu järeldada, nagu oleks Eestis asjad halvasti.

"Pole õige öelda, et kui majandus ei kasva, siis on ta viletsas seisus," sõnas Neivelt. Ta lisas, et näiteks Soome majandus ka ei kasva, kuid kuidagi ei saa väita nagu oleks riigis midagi korrast ära.

"See olukord, kus me praegu oleme pole sugugi vilets," tähendas Neivelt. "Meie majandus väga stabiilne ja tugevatel jalgadel."

Neivelt meenutas, et enne 2006. aasta kriisi kasvas Eesti majandus välisvõla tõttu, kuid tasub tähele panna, et Eesti elanike arv ei kasva, lapsi jääb vähemaks ning praeguses mudelis ongi raske suurt majanduskasvu nõuda.

"Oleme ehk tasemel, millest võib-olla unistasime 25 aastat tagasi. Majanduskasvust on tehtud asi iseenesest, et see on kõige tähtsam näitaja. See pole õige, põhiseaduses pole ka kirjas, et majandus peab kasvama, põhiseaduse järgi peab riik tagama rahvuse ja kultuuri säilimise. Fundamentaalselt on Eesti majandus palju tugevam, kui kümme aastat tagasi," arutles Neivelt.

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonipoliitika ja tehnoloogia valitsemise professor Rainer Kattel selgitas, et tavainimese jaoks pole 1,3-protsendine majanduskasv väga tajutav.

"Öelda kehv on ülepingutatud. On keskpärane seis, kus viimased viis-kuus aastat olnud. On inimesi, kel läheb kenasti, on neid kel läheb kehvasti," rääkis Kattel.

Ta märkis, et Eesti on tulnud olukorrast, kud viimase 20 aasta jooksul on palju kiiresti muutunud, sealhulgas majandus. "See on tekitanud tunde, et kas peame midagi muutma või ootame veel. Kogu eurotsoon seisab paigal ja me ei saa imestada, et meil midagi ei muutu."

Kattel ütles, et praegu peaks arutlema, kuidas ja milliseid otsuseid teha, mis tulevikus Eesti elu ja majandust mõjutavad. "Peame vaatama majanduspoliitiliselt pikemalt ette, peame hakkama mõtlema, kas midagi on vaja muuta."

Toimetaja: Indrek KuusMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema