Reps: Keskerakond on ühel hetkel valmis Yana Toomist loobuma ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR
{{1475652053000 | amCalendar}}

Keskerakonna juhatuse liige Mailis Reps on seisukohal, et partei on valmis ühel hetkel Eesti välispoliitilisi seisukohti eirava soleerimisega silma paistnud keskerakondlasest europarlamendi saadikust Yana Toomist loobuma.

"Kui Yana Toom pole valmis tooni maha võtma ja ei ole nõus meiega minema jõuliselt ühes suunas, siis ma kardan, et meie ei hakka tema järgi kohanduma," ütles Reps teisipäeval Kanal2 saatele Radar.

Repsi sõnul meeldiks talle loomulikult, et keegi ei jääks tee peale maha. "Kui Keskerakond suudaks edasi minna nii, et kraav ei oleks laipu täis, see oleks kõige parem," märkis Reps.

Samas on Reps seisukohal, et pole mitte mingisugust võimalust, et erakond hakkab kohanduma ühe inimese järgi ning ühel hetkel on partei valmis Yana Toomist loobuma.

"Kui Yana Toom ei näe võimalust meiega edasi minna, siis me peame tegema vastavad korrektuurid," kinnitas Reps.

Yana Toom ütles Radarile, et tema ei kavatse mingitele keeldudele alluma hakata. "Ma ei ole kunagi keeldudele allunud ja ei hakka seda tegema ka nüüd," kinnitas ta.

Toomi sõnul puudub tal ambitsioon olla Keskerakonna liider.

"Mul seda ambitsiooni ei ole. Ma annan endale väga hästi aru, et Eesti Keskerakond ei ole selleks valmis, et üks venelane oleks tema eesotsas. Kusjuures selleks ei ole valmis ka Eesti Sotsiaaldemokraatlik Erakond nagu näitavad reitingud," märkis Toom.

Yana Toom kinnitas, et tema kavatseb jääda erakonna esimeest Edgar Savisaart toetama kuni viimane seda soovib.

"Savisaarel on tahtmist erakonda juhtida, mõistmist erakonda juhtida, mis puudutab jõudu, siis igat kuningat teeb õukond nagu me teame," tõdes Toom ja lisas, et Saavisaare õukonda kuuluvad väga mõistlikud inimesed. 

Toom: erakonnal peab olema liider, kes ei soovi üles puua ja maha lasta teisitimõtlejaid

Yana Toom teatas ERR.ee-le, et erinevalt Mailis Repsist on ta seda meelt, et Keskerakonnas ei ole üleliigseid inimesi ning kui mõni juhuslikult on, siis selleks inimeseks kindlasti pole saadik, kes sai Keskerakonna toetajatelt kaaluka mandaadi.

"Repsi avaldus kinnitab taaskord, et Keskerakonna eesotsas peab olema liider, kes suudab tasakaalustada erakonna poliitikat, ega allu kiusatusele üles puua ja maha lasta neid, kelle seisukohad küll ei riku erakonnasiseseid kokkuleppeid, kuid ei meeldi mõnele juhtivale positsioonile kippuvale tegelasele," märkis ta.

Toomi sõnul on selliseks liidriks täna Edgar Savisaar, kellel on kogu tema poliitilise karjääri vältel olnud selgroogu, et mitte painduda poliitilisele peavoolule ning julgelt öelda välja oma seisukohad.

"Teatud mõttes oleme me Mailisega mõlemad Savisaare õpilased, kuid mul on tunne, et me käisime erinevates tundides. Ähvardamist, lukkude vahetamist ega näidispoomisi pole Edgar mulle õpetanud," kinnitas Toom.

 

Toimetaja: Marek KuulMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema