Reps: Keskerakond on ühel hetkel valmis Yana Toomist loobuma ({{commentsTotal}})

Autor: Hanna Samoson /ERR
{{1475652053000 | amCalendar}}

Keskerakonna juhatuse liige Mailis Reps on seisukohal, et partei on valmis ühel hetkel Eesti välispoliitilisi seisukohti eirava soleerimisega silma paistnud keskerakondlasest europarlamendi saadikust Yana Toomist loobuma.

"Kui Yana Toom pole valmis tooni maha võtma ja ei ole nõus meiega minema jõuliselt ühes suunas, siis ma kardan, et meie ei hakka tema järgi kohanduma," ütles Reps teisipäeval Kanal2 saatele Radar.

Repsi sõnul meeldiks talle loomulikult, et keegi ei jääks tee peale maha. "Kui Keskerakond suudaks edasi minna nii, et kraav ei oleks laipu täis, see oleks kõige parem," märkis Reps.

Samas on Reps seisukohal, et pole mitte mingisugust võimalust, et erakond hakkab kohanduma ühe inimese järgi ning ühel hetkel on partei valmis Yana Toomist loobuma.

"Kui Yana Toom ei näe võimalust meiega edasi minna, siis me peame tegema vastavad korrektuurid," kinnitas Reps.

Yana Toom ütles Radarile, et tema ei kavatse mingitele keeldudele alluma hakata. "Ma ei ole kunagi keeldudele allunud ja ei hakka seda tegema ka nüüd," kinnitas ta.

Toomi sõnul puudub tal ambitsioon olla Keskerakonna liider.

"Mul seda ambitsiooni ei ole. Ma annan endale väga hästi aru, et Eesti Keskerakond ei ole selleks valmis, et üks venelane oleks tema eesotsas. Kusjuures selleks ei ole valmis ka Eesti Sotsiaaldemokraatlik Erakond nagu näitavad reitingud," märkis Toom.

Yana Toom kinnitas, et tema kavatseb jääda erakonna esimeest Edgar Savisaart toetama kuni viimane seda soovib.

"Savisaarel on tahtmist erakonda juhtida, mõistmist erakonda juhtida, mis puudutab jõudu, siis igat kuningat teeb õukond nagu me teame," tõdes Toom ja lisas, et Saavisaare õukonda kuuluvad väga mõistlikud inimesed. 

Toom: erakonnal peab olema liider, kes ei soovi üles puua ja maha lasta teisitimõtlejaid

Yana Toom teatas ERR.ee-le, et erinevalt Mailis Repsist on ta seda meelt, et Keskerakonnas ei ole üleliigseid inimesi ning kui mõni juhuslikult on, siis selleks inimeseks kindlasti pole saadik, kes sai Keskerakonna toetajatelt kaaluka mandaadi.

"Repsi avaldus kinnitab taaskord, et Keskerakonna eesotsas peab olema liider, kes suudab tasakaalustada erakonna poliitikat, ega allu kiusatusele üles puua ja maha lasta neid, kelle seisukohad küll ei riku erakonnasiseseid kokkuleppeid, kuid ei meeldi mõnele juhtivale positsioonile kippuvale tegelasele," märkis ta.

Toomi sõnul on selliseks liidriks täna Edgar Savisaar, kellel on kogu tema poliitilise karjääri vältel olnud selgroogu, et mitte painduda poliitilisele peavoolule ning julgelt öelda välja oma seisukohad.

"Teatud mõttes oleme me Mailisega mõlemad Savisaare õpilased, kuid mul on tunne, et me käisime erinevates tundides. Ähvardamist, lukkude vahetamist ega näidispoomisi pole Edgar mulle õpetanud," kinnitas Toom.

 

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.