UKIP-i uus juht püsis ametis vähem kui kuu aega ({{commentsTotal}})

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) esimees Diane James teatas, et lahkub "isiklikel ja tööalastel põhjustel" erakonna juhi kohalt.

James valiti esimeheks alles 18 päeva tagasi, vahendasid ERR-i teleuudised ja The Guardian.

Lühikest aega ametis olnud parteijuhi sõnul on saanud selgeks, et tal pole vajalikku autoriteeti ega ka kõigi rahvaesindajate toetust viimaks läbi muudatusi, mida ta kandideerides lubas.

Jamesi järglaseks peetakse Steven Woolfe´i. Woolf oli favoriit ka partei sisevalimistel, kuid tal ei õnnestunud arvutiprobleemide tõttu õigeaegselt oma kandidatuuri registreerida.

Nimelt saabus pühapäeval Woolfe'i avaldus partei peakontorisse 17 minutit pärast tähtaega ning poliitik ise selgitas, et hilinemise põhjuseks oli avalduse sisestamisel tekkinud tehniline rike.

Parteijuhatuse otsus avaldust siiski mitte vastu võtta tekitas erakonna ridades suure pahameeletormi ning kolm juhatuse liiget astus protestiks juhatusest tagasi.

Partei senine esimees Nigel Farage lahkus ametist pärast Suurbritannia valijate otsust toetada referendumil Euroopa Liidust lahkumist.

Farage'i kohta aga liikusid Briti meedias äsja kuuldused, et endine parteijuht ja osav kõnemees sõidab peagi USA-sse, et seal nõustada vabariiklaste presidendikandidaati Donald Trumpi, et viimane enne järgmist teledebatti demokraate esindava Hillary Clintoni vastu paremini ette valmistatud oleks. UKIP on need kuuldusud tagasi lükanud, samas on teada, et Farage'il on Trumpiga hea läbisaamine ning ta on juba varem kinnisvaraärimehe kampaaniaüritustel osalenud.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.