UKIP-i uus juht püsis ametis vähem kui kuu aega ({{commentsTotal}})

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) esimees Diane James teatas, et lahkub "isiklikel ja tööalastel põhjustel" erakonna juhi kohalt.

James valiti esimeheks alles 18 päeva tagasi, vahendasid ERR-i teleuudised ja The Guardian.

Lühikest aega ametis olnud parteijuhi sõnul on saanud selgeks, et tal pole vajalikku autoriteeti ega ka kõigi rahvaesindajate toetust viimaks läbi muudatusi, mida ta kandideerides lubas.

Jamesi järglaseks peetakse Steven Woolfe´i. Woolf oli favoriit ka partei sisevalimistel, kuid tal ei õnnestunud arvutiprobleemide tõttu õigeaegselt oma kandidatuuri registreerida.

Nimelt saabus pühapäeval Woolfe'i avaldus partei peakontorisse 17 minutit pärast tähtaega ning poliitik ise selgitas, et hilinemise põhjuseks oli avalduse sisestamisel tekkinud tehniline rike.

Parteijuhatuse otsus avaldust siiski mitte vastu võtta tekitas erakonna ridades suure pahameeletormi ning kolm juhatuse liiget astus protestiks juhatusest tagasi.

Partei senine esimees Nigel Farage lahkus ametist pärast Suurbritannia valijate otsust toetada referendumil Euroopa Liidust lahkumist.

Farage'i kohta aga liikusid Briti meedias äsja kuuldused, et endine parteijuht ja osav kõnemees sõidab peagi USA-sse, et seal nõustada vabariiklaste presidendikandidaati Donald Trumpi, et viimane enne järgmist teledebatti demokraate esindava Hillary Clintoni vastu paremini ette valmistatud oleks. UKIP on need kuuldusud tagasi lükanud, samas on teada, et Farage'il on Trumpiga hea läbisaamine ning ta on juba varem kinnisvaraärimehe kampaaniaüritustel osalenud.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics