Mullu kevadel raske avarii teinud noormeest ähvardab reaalne vanglakaristus ({{commentsTotal}})

{{1475656819000 | amCalendar}}

Harju maakohtus algas kolmapäeval kohtuprotsess Tallinnas Tartu maanteel mullu kevadel 14 vigastatuga liiklusõnnetuse põhjustanud noormehe üle, kes tunnistas end täielikult süüdi. Prokurör taotles talle kohtuvaidluses osaliselt reaalset vanglakaristust.

22-aastane Oliver Kobing (varasema eesnimega Gregor) kinnitas kohtule, et süüdistus on talle arusaadav ning ta tunnistab end süüdi, ütles maakohtu pressiesindaja Kristin a Ots ERR.ee-le.

Põhja ringkonnaprokurör Rainer Amur taotles kohtuvaidluses Kobingile lühimenetluses kahe aasta ja kaheksa kuu pikkust vangistust, millest kaheksa kuud peaks ta reaalselt vanglas ära kandma.

Karistuse ülejäänud osa võiks kohus prokuröri hinnangul noormehele mõista tingimisi kolmeaastase katseajaga. Prokuröri sõnul tuleb noormehelt võtta ära juhtimisõigus kaheksa aastaks ja kuueks kuuks.

Kannatanute esindaja taotles noormehelt kahe kannatanu kasuks kukku 60 000 euro väljamõistmist, kuna kannatanud said liiklusõnnetuses raskelt viga.

Kobingi kaitsja vandeadvokaat Urmas Simon leidis, et tema kaitsealusele võib mõista karistuse tingimisi. Simoni sõnul on Kobingi vastu esitatud tsiviilhagide hüvitamine katseaja jooksul ebareaalne, kuna selle liiklusõnnetusega kaasnenud kahjud jäävad vahemikku 200 000- 300 000 eurot, mille hüvitamine jääb talle üle jõu.

Kohus langetab otsuse 24. oktoobril.

Süüdistuse järgi põrkas Kobingu juhitud BMW eelmise aasta 16. mail kell 9.47 Tallinnas Tartu maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul kokku Kreutzwaldi tänavalt vasakpööret teinud Mercedes-Benziga, mida juhtis Eve (42).

Kiirabi viis Eve ja Mercedeses olnud kaasreisijad, 15-aastase neiu ja 41-aastase Heiki Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning 51-aastase Peetri Lääne-Tallinna keskhaiglasse ja 10 kuu vanuse poisi Tallinna lastehaiglasse.

Kokkupõrke tõttu paiskus Mercedes otsa ohutussaarel olnud jalakäijatele. Viga said seal olnud Oleg (64), Helen (37), Galina (57) ning nelja-aastane poiss ja üheksa-aastane tüdruk.

Kiirabi toimetas täiskasvanud Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning lapsed Tallinna lastehaiglasse.

BMW juht ja tema autos olnud kaks 17-aastast neiut toimetas kiirabi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning samuti autos olnud 20-aastane Kristo pöördus ise Ida-Tallinna keskhaiglasse.Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema