Mullu kevadel raske avarii teinud noormeest ähvardab reaalne vanglakaristus ({{commentsTotal}})

{{1475656819000 | amCalendar}}

Harju maakohtus algas kolmapäeval kohtuprotsess Tallinnas Tartu maanteel mullu kevadel 14 vigastatuga liiklusõnnetuse põhjustanud noormehe üle, kes tunnistas end täielikult süüdi. Prokurör taotles talle kohtuvaidluses osaliselt reaalset vanglakaristust.

22-aastane Oliver Kobing (varasema eesnimega Gregor) kinnitas kohtule, et süüdistus on talle arusaadav ning ta tunnistab end süüdi, ütles maakohtu pressiesindaja Kristin a Ots ERR.ee-le.

Põhja ringkonnaprokurör Rainer Amur taotles kohtuvaidluses Kobingile lühimenetluses kahe aasta ja kaheksa kuu pikkust vangistust, millest kaheksa kuud peaks ta reaalselt vanglas ära kandma.

Karistuse ülejäänud osa võiks kohus prokuröri hinnangul noormehele mõista tingimisi kolmeaastase katseajaga. Prokuröri sõnul tuleb noormehelt võtta ära juhtimisõigus kaheksa aastaks ja kuueks kuuks.

Kannatanute esindaja taotles noormehelt kahe kannatanu kasuks kukku 60 000 euro väljamõistmist, kuna kannatanud said liiklusõnnetuses raskelt viga.

Kobingi kaitsja vandeadvokaat Urmas Simon leidis, et tema kaitsealusele võib mõista karistuse tingimisi. Simoni sõnul on Kobingi vastu esitatud tsiviilhagide hüvitamine katseaja jooksul ebareaalne, kuna selle liiklusõnnetusega kaasnenud kahjud jäävad vahemikku 200 000- 300 000 eurot, mille hüvitamine jääb talle üle jõu.

Kohus langetab otsuse 24. oktoobril.

Süüdistuse järgi põrkas Kobingu juhitud BMW eelmise aasta 16. mail kell 9.47 Tallinnas Tartu maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul kokku Kreutzwaldi tänavalt vasakpööret teinud Mercedes-Benziga, mida juhtis Eve (42).

Kiirabi viis Eve ja Mercedeses olnud kaasreisijad, 15-aastase neiu ja 41-aastase Heiki Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning 51-aastase Peetri Lääne-Tallinna keskhaiglasse ja 10 kuu vanuse poisi Tallinna lastehaiglasse.

Kokkupõrke tõttu paiskus Mercedes otsa ohutussaarel olnud jalakäijatele. Viga said seal olnud Oleg (64), Helen (37), Galina (57) ning nelja-aastane poiss ja üheksa-aastane tüdruk.

Kiirabi toimetas täiskasvanud Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning lapsed Tallinna lastehaiglasse.

BMW juht ja tema autos olnud kaks 17-aastast neiut toimetas kiirabi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning samuti autos olnud 20-aastane Kristo pöördus ise Ida-Tallinna keskhaiglasse.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.