Boris Johnsoni vend: madal haridustase ja Brexiti poolt hääletamine on tugevalt seotud ({{commentsTotal}})

Jo Johnson. Autor: Wikimedia Commons

Briti teadusminister Jo Johnson, kes on Brexiti-kampaania ühe liidri ja praeguse välisministri Boris Johnsoni vend, avaldas arvamust, et juunis toimunud referendumi ajal hääletasid Euroopa Liidust lahkumise poolt pigem madalama haridusega inimesed.

Ülikoolide ja teaduse eest vastutava ministri sõnul on selgelt näha, et haridustase ning "kalduvus" Breixiti poolt hääletada on omavahel tugevalt seotud, vahendas ajaleht The Daily Telegraph.

Oma ülesandeks peab minister seda, et kesisema sotsiaalse taustaga inimesi pääseks rohkem ülikooli, sest praegu on selgelt näha, kuidas Suurbritannias tunneb liiga palju inimesi, et neid on "maha jäetud".

Jo Johnson toetas erinevalt oma vennast referendumi eel Euroopa Liidus jätkamist. Lisaks temale toetasid Remain-kampaaniat ka Johnsonite isa ning õde Rachel.

Teadusministri väidet toetavad mingil määral ka uuringud ja arvamusküsitlused, mille kohaselt hääletasid kõrgharidusega inimesed pigem Euroopa Liidus jätkamise poolt, madalama haridusega inimeste puhul oli aga tõenäolisem Brexiti toetamine.

Mõttekodade Legatum Institute ja Centre for Social Justice raporti kohaselt olid Remain-kampaania toetajad ülekaalus vaid kõrgklassi ja keskklassi seas.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.