Riigiduuma võib Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerida veel tänavu ({{commentsTotal}})

{{1475661380000 | amCalendar}}

Venemaa parlament võib Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerida veel sel aastal, ütles Interfaxile Leonid Slutski, kellest saab eeldatavasti riigiduuma väliskomisjoni uus esimees.

"Leping ratifitseeritakse riigiduuma seitsmenda koosseisu poolt lähitulevikus, enne aasta lõppu," ütles Slutski.

"Me oleme oodanud seda olilist ratifitseerimist mitte ainult Venemaa ja Eesti suhteid silmas pidades, see on väga tõsine teema, mis aitab lahendada paljusid poliitilisi vaidlusi," lisas Slutski.

Mikser: Slutski väljaütlemisest ei saa väga palju järeldusi teha

Riigikogu välismomisjoni esimees Sven Mikser ütles kolmapäeval ERR-ile, et riigikokku pole ametlikku infot riigiduumast jõudnud ning Slutski väljaütlemisest ei saa praegu väga palju järeldusi teha.

"Aga loomulikult me jälgime, mida Vene poolelt öeldakse ja oleme äraootaval seisukohal," märkis Mikser.

Riigikogus on Eesti-Vene piirilepete ratifitseerimise seaduse eelnõu 2015. aasta sügisel läbinud esimese lugemise ja Mikseri sõnul oodatakse Venemaa poolt signaale, et võiks selle teisele lugemisele viia.

"Suurem osa Eesti poliitilistest jõududest on veendunud, et leping on mõistlik ja vajalik," sõnas Mikser. "Võtame järgmised sammud ette, kui uus riigiduuma on oma otsuse langetanud."

Venemaa on ka varem edastanud signaale, et piirilepped lähevad duumasse ratifitseerimisele. Nüüd tuleb ära oodata, kas seekord nõnda juhtubki, ütles "Aktuaalsele kaamerale" riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Leonid Slutskit nimetas Mihkelson kogenud duumasaadikuks, kes on olnud ka Venemaa delegatsioonis Euroopa Nõukogu parlamentaarses assamblees.

"Ta tegelikult väga hästi teab teemasid. Kas see oli tema täna improvisatsioon või mitte, me saame seda hinnata alles siis, kui sõnadele järgnevad teod," kommenteeris Mihkelson.

Vene riigiduuma valimised toimusid 18. septembril.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema