Itaalia politsei paljastas maavärina järel annetusi kogunud petturid ({{commentsTotal}})

Rusud Amatrice'is. Autor: Tiziana Fabi/AFP/Scanpix

Kaks algatust, millega koguti väidetavalt raha augustis maavärina tagajärjel kannatada saanud linnadele, olid tegelikult pettused, mis püüdsid tragöödia arvelt raha teenida, teatas Itaalia finantspolitsei.

Pärast 24. augustil Itaalia keskosa tabanud laastavat maavärinat soovisid tuhanded inimesed teada, kuidas nad saaksid kannatanuid aidata. Oma abi pakkusid teiste hulgas nii restoranid kui ka muuseumid, kuid oli ka neid, kes kiiresti juhtunut oma kasuks ära kasutasid, vahendas thelocal.it.

Rieti finantspolitsei teatas pühapäeval, et nad on paljastanud kaks ebaausat rahakogumise algatust.

Ühel juhul müüsid petturid Amatrice'i linna vapi ja värvidega käevõrusid, öeldes, et kogu septembris saadud tulu annetatakse ühe enim kannatada saanud linna heaks. Iga käevõru maksis 29 eurot, lisaks tuli maksta 6 eurot postitamise eest.

Teisel juhul kasutati kogumisümbrikuid, mis saadeti inimestele, et paluda annetusi Amatrice'i lasteaia taastamiseks.

Kumbki kogumisskeem ei olnud saanud linnavalitsuse luba ja pole ka viiteid, et annetatud raha oleks tegelikult lubatud sihtmärgini jõudnud.

Septembris avastas Itaalia pettuste uurimise üksus väidetava mittetulundusliku ühingu, mis müüs veebipoes 20 euro eest T-särke ja lubas saata raha Amatrice'i volikogule. Ka see osutus pettuseks. 

Politsei pöördus avalikkuse poole, et kõik teeksid annetusi läbi avalike kanalite ja annaks kõigist kahtlastest tegevustest teada.

Suurem osa 291 maavärina tagajärjel hukkunust said surma Amatrice'i linnas. Koheselt pärast maavärinat ütles linnapea Sergio Pirozzi, et "linna ei ole enam olemas".

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.