Itaalia politsei paljastas maavärina järel annetusi kogunud petturid ({{commentsTotal}})

Rusud Amatrice'is.
Rusud Amatrice'is. Autor/allikas: Tiziana Fabi/AFP/Scanpix

Kaks algatust, millega koguti väidetavalt raha augustis maavärina tagajärjel kannatada saanud linnadele, olid tegelikult pettused, mis püüdsid tragöödia arvelt raha teenida, teatas Itaalia finantspolitsei.

Pärast 24. augustil Itaalia keskosa tabanud laastavat maavärinat soovisid tuhanded inimesed teada, kuidas nad saaksid kannatanuid aidata. Oma abi pakkusid teiste hulgas nii restoranid kui ka muuseumid, kuid oli ka neid, kes kiiresti juhtunut oma kasuks ära kasutasid, vahendas thelocal.it.

Rieti finantspolitsei teatas pühapäeval, et nad on paljastanud kaks ebaausat rahakogumise algatust.

Ühel juhul müüsid petturid Amatrice'i linna vapi ja värvidega käevõrusid, öeldes, et kogu septembris saadud tulu annetatakse ühe enim kannatada saanud linna heaks. Iga käevõru maksis 29 eurot, lisaks tuli maksta 6 eurot postitamise eest.

Teisel juhul kasutati kogumisümbrikuid, mis saadeti inimestele, et paluda annetusi Amatrice'i lasteaia taastamiseks.

Kumbki kogumisskeem ei olnud saanud linnavalitsuse luba ja pole ka viiteid, et annetatud raha oleks tegelikult lubatud sihtmärgini jõudnud.

Septembris avastas Itaalia pettuste uurimise üksus väidetava mittetulundusliku ühingu, mis müüs veebipoes 20 euro eest T-särke ja lubas saata raha Amatrice'i volikogule. Ka see osutus pettuseks. 

Politsei pöördus avalikkuse poole, et kõik teeksid annetusi läbi avalike kanalite ja annaks kõigist kahtlastest tegevustest teada.

Suurem osa 291 maavärina tagajärjel hukkunust said surma Amatrice'i linnas. Koheselt pärast maavärinat ütles linnapea Sergio Pirozzi, et "linna ei ole enam olemas".

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics