Josing: kinnisvaraturul krahhi ei tule ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Hoolimata Tallinna korteriturul püstitatud ajalooliselt kõrgeimast keskmisest kinnisvarahinnast, ei näe konjunktuuriinstituut selles mulli, mistõttu ei saa ka järgneda krahhi.

ERR.ee kirjutas, et Tallinna kinnisvaraturg on viimased kaks kuud järjest püsinud keskmiselt ruutmeetrihinnalt uuel rekordtasemel.

Konjunktuuriinstituudi juhataja Marje Josing näeb kõrge keskmise taga luksuskorterite suurt osakaalu, mis on hinna üles löönud ning moonutab sedasi keskmist hinda. Seetõttu soovitab ta keskmise hinna näitajasse kriitiliselt suhtuda.

Kümmekonna aasta taguse kinnisvarabuumi ajaga võrreldes on Josingu hinnangul olukord nüüd hoopis teine.

"Pakkumine on praegu väga aktiivselt üles läinud, aga see praegune areng on olnud tunduvalt mõistlikum kui 2007. aastal, mil kõik rajati laenurahade peale ja olid ebamõistlikud projektid, mida ei annagi realiseerida," selgitas Josing. "Krahhi ma siin ei usu. Mingi korrektsioon küllap siin tuleb. Võib-olla läheb realiseerimisaeg pikemaks."

Josing möönab, et turg ootab pigem odavama hinnaga kortereid, kuid leiab, et praegune olukord on kliendi seisukohast soodne, kuivõrd valikut jagub.

"Nagu siin tuli ka hiljuti üleeuroopaline uuring, siis ega selle kohaselt eestlaste elamistingimused ei ole väga heal tasemel ja meil ju on vaja oma tingimusi parandada," tõdes instituudi juhataja.

Samas leidis Josing, et ega rahvaarv kasva, mistõttu pole ka eluasemeid nii palju juurde vaja, kuid kuna riigisisene liikumine ikkagi toimub, siis sellest tuleneb ka mõne turu suurem aktiivsus. Tallinn on kindlasti peamine selline piirkond.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.