Trump: Clinton oleks pidanud minu poolt kasutatud maksuseadused ära muutma ({{commentsTotal}})

Donald Trump 4. oktoobril Arizonas.
Donald Trump 4. oktoobril Arizonas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Vabariiklaste presidendikandidaat ja tuntud kinnisvaramagnaat Donald Trump üritas end kaitsta maksudest kõrvale hoidumise süüdistuste eest väitega, et olukorras on süüdi hoopis tema vastaskandidaat Hillary Clinton, kes senaatoriks oleku ajal ei muutnud seadusi, milles olevaid sätteid Trump siis enda huvides ära kasutas.

Ajaleht New York Times kirjutas laupäeval, et Trump deklareeris 1995. aastal tulumaksudeklaratsioonis 916 miljoni dollari suuruse kahjumi, mis võimaldas tal aastaid - ligi 20 aastat - legaalselt makse vältida. Kuigi ajaleht iseenesest ei öelnud, et Trump ei maksa tulumaksu, vaid ütles, et Trumpil tekkis 1995. aastal võimalus makse mitte maksta, on nii meedia kui ka Trumpi vastased vabariiklaste kandidaati teravalt kritiseerinud ja juhtinud tähelepanu sellele, et uudis tõestab taas kord, et kinnisvaramagnaadi näol on tegu tavalise ameeriklase elust võõrandunud rikkuriga, kelle saavutused ettevõtlused polevat ka nii suurejoonelised, kui mees ise väidab, vahendas Politico.

Trump on aga oma õiguses kindel ning leiab, et ta pole midagi ebasobivat teinud.

"Ma küsin lihtsa küsimuse: miks ta (Clinton - Toim.) ei üritanud kordagi neid seadusi muuta, et ma neid kasutada ei saaks," rääkis Trump teisipäeval Arizonas toimunud kampaaniaüritusel. "Teate miks? Ta oleks võinud neid seadusi senatis olles muuta, kuid ta ei teinud seda."

Samuti üritas Trump vihjata, et Clinton ei muutnud neid seadusi seetõttu, et tema kampaaniat toetanud ettevõtjad kasutasid samuti neid seadusi ära. Trumpi sõnul olid sellisteks doonoriteks näiteks miljardärid George Soros ja Warren Buffett, kes on varem samuti deklaratsioonides suuri ärikahjumeid näidanud. Buffetti 2014. aasta deklaratsioonis on näiteks kirjas 873 miljoni dollari suurune ärikahjum.

Trump kinnitas, et kui tema presidendiks saab, muudab ta sellised seadused kindlasti ära ning muudab tingimused "õiglasemaks".

Samas väärib praeguse vaidluse valguses äramärkimist see, et Clinton valiti Senatisse 2000. aastal ehk aastaid pärast seda, kui Trump oma tähelepanuväärselt suuri ärikahjumeid deklareeris. Samuti on küsitav, kuidas saaks ainult üks senaator USA maksuseadusi muutma hakata.

Trump on ka varem öelnud, et ta kasutas USA maksuseadusi "hiilgavalt" enda kasuks ära, et piirata maksudeks mineva raha hulka ja suuta sel viisil üle elada keerulist perioodi kinnisvaraturul. "Suutsin selle riigi maksuseadusi ja oma ärivaistu kasutades kinnisvaraturu segadusest välja rabeleda... kui sama suutsid teha vaid mõned üksikud," rääkis Trump näiteks Colorados. "Ma kasutasin neid seadusi hiilgavalt ära," lisas ta.

Sarnaseid avaldusi on teinud ka mitmed teda pooldavad poliitikud nagu New Jersey kuberner Chris Christie ja New Yorgi endine linnapea Rudy Giuliani. Viimane nimetas Trumpi maksuskeemi kasutamise eest "geeniuseks".

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema