Ossinovski sõnul võib kontrollikoja liige selguda kahe nädala jooksul ({{commentsTotal}})

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe, tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul võib Eesti esindaja kontrollikotta selguda kahe nädala jooksul.

"Arusaadavalt, kui järmisel esmaspäeval uus president Kersti Kaljulaid astub ametisse, siis Eesti liikme esitamine kontrollikotta omandab uue, teatud ajalise akuutsuse. Sellest tulenevalt arutame selle nädala lõpuks valitsuserakondade esimeeste vahel kujunenud olukorda ja ma usun, et leiame lähiajal ka lahenduse," rääkis Ossinovski "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

"Loodan, et lähema kahe nädala jooksul saame selle küsimuse lahendatud," lisas ta.

Ossinovski tõdes, et kontrollikoda on väärikas asutus ja ei ole hea, kui Eesti koht on seal esmaspäevast alates täiesti täitmata. "See vaakum tuleb ära täita. Teiselt poolt, laias valitsuse pildis ei ole tegemist kõige prioriteetsema küsimusega ning kulutada kuid aega selleks, et üht või teist kandidaati sõeluda, pole otstarbekas," ütles ta.

Ossinovski ei soovinud öelda, kes oleks SDE eelistus kontrollikoja esindaja kohale.

"Nagu viimane presidendivalimiste voor näitas, on erakondade vahel võimalik leida kokkuleppeid ja konsensust siis, kui ennetavalt erakonnad väga tugevalt ühe või teise nime külge ei klammerdu nagu varasemates voorudes juhtus. Selline avalik sidumine reeglina kokkulepperuumi ahendab. Sellest tulenevalt oleme jõudnud ühisele arusaamale, et saame kokku, arutame, püüame leida lahenduse. Kui lahendus on leitud, räägime sellest ka avalikult," selgitas ta.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.