Ossinovski sõnul võib kontrollikoja liige selguda kahe nädala jooksul ({{commentsTotal}})

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe, tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul võib Eesti esindaja kontrollikotta selguda kahe nädala jooksul.

"Arusaadavalt, kui järmisel esmaspäeval uus president Kersti Kaljulaid astub ametisse, siis Eesti liikme esitamine kontrollikotta omandab uue, teatud ajalise akuutsuse. Sellest tulenevalt arutame selle nädala lõpuks valitsuserakondade esimeeste vahel kujunenud olukorda ja ma usun, et leiame lähiajal ka lahenduse," rääkis Ossinovski "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

"Loodan, et lähema kahe nädala jooksul saame selle küsimuse lahendatud," lisas ta.

Ossinovski tõdes, et kontrollikoda on väärikas asutus ja ei ole hea, kui Eesti koht on seal esmaspäevast alates täiesti täitmata. "See vaakum tuleb ära täita. Teiselt poolt, laias valitsuse pildis ei ole tegemist kõige prioriteetsema küsimusega ning kulutada kuid aega selleks, et üht või teist kandidaati sõeluda, pole otstarbekas," ütles ta.

Ossinovski ei soovinud öelda, kes oleks SDE eelistus kontrollikoja esindaja kohale.

"Nagu viimane presidendivalimiste voor näitas, on erakondade vahel võimalik leida kokkuleppeid ja konsensust siis, kui ennetavalt erakonnad väga tugevalt ühe või teise nime külge ei klammerdu nagu varasemates voorudes juhtus. Selline avalik sidumine reeglina kokkulepperuumi ahendab. Sellest tulenevalt oleme jõudnud ühisele arusaamale, et saame kokku, arutame, püüame leida lahenduse. Kui lahendus on leitud, räägime sellest ka avalikult," selgitas ta.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema