Uudistepäeva kokkuvõte: kinnisvaramulli ei ole, molekulaarmasinad ja Kadastik kohtus ({{commentsTotal}})

Täna pärastlõunaks pakub ERRi portaal uudismenüüst sellist ülevaadet.

AS Eesti Meedia läheb Kadastiku vastu kohtusse

Kui eile kirjutas ERRi portaal, et Mart Kadastik läks ajakirjaniku Juku-Kalle Raidi vastu kohtusse, siis täna teatas meediakontsern Eesti Meedia, et esitab endise juhi Mart Kadastiku vastu hagi, kuna leiab, et Kadastik on oma elulooraamatus avaldanud konfidentsiaalset teavet.

Nobeli keemiapreemia pälvisid molekulaarmasina loojad

Tänavuse Nobeli keemiapreemia pälvisid täna kolm teadlast, kes on välja töötanud maailma väikseimad masinad ehk nn molekulaarmasinad. Molekulaarmasinaid saab kõige tõenäolisemalt kasutada uute materjalide, sensorite ja energiasalvestussüsteemide arendamisel.

Josing: kinnisvaraturul krahhi ei tule

ERR kirjutas eile, et Tallinna kinnisvaraturg on viimased kaks kuud järjest püsinud keskmiselt ruutmeetrihinnalt uuel rekordtasemel. Hoolimata Tallinna korteriturul püstitatud ajalooliselt kõrgeimast keskmisest kinnisvarahinnast, ei näe konjunktuuriinstituut selles mulli, mistõttu ei saa ka järgneda krahhi. Konjunktuuriinstituudi juhataja Marje Josing näeb kõrge keskmise taga luksuskorterite suurt osakaalu, mis on hinna üles löönud ning moonutab sedasi keskmist hinda.

Kolme riigi esindajad allkirjastasid Rail Balticu hankemudeli leppe

Täna allkirjastasid kaheksa Eesti, Läti ja Leedu institutsiooni Rail Balticu hankemudeli kokkuleppe, lähipäevil peaks lepingule allkirja andma ka Leedu Raudtee. Rail Baltic Estonia juht Indrek Orav rääkis pressikonverentsil, et Eestis on Rail Balticu trassi kulgemine enam-vähem paigas. See ei ole veel ametlikult kinnitatud, kuid seda võidakse teha järgmise aasta märtsis või aprillis

Boris Johnsoni vend: madal haridustase ja Brexiti poolt hääletamine on tugevalt seotud

Briti teadusminister Jo Johnson, kes on Brexiti-kampaania ühe liidri ja praeguse välisministri Boris Johnsoni vend, avaldas arvamust, et juunis toimunud referendumi ajal hääletasid Euroopa Liidust lahkumise poolt pigem madalama haridusega inimesed.

Yahoo jälgis salaja USA valitsuse heaks kasutajate e-kirju

Yahoo lõi eelmisel aastal salaja tarkvaraprogrammi, et otsida läbi kõigi kasutajate sissetulevad e-kirjad, leidmaks spetsiaalset USA luureametnikele vajalikku informatsiooni, teatasid allikad.

Teadusfoto: Läänemere vetikate mitmekesisus on tõusuteel

Kui üldiselt kipuvad maailmas liigid üha kiiremini kaduma, siis meie oma kodumeri sõuab vastuvoolu. Tartu ülikooli vanemteaduri Kalle Olli, ja tema kaasautorite teadustöö on näidanud, et viimase 40 aasta jooksul on vetikate ehk taimhõljumite, teaduslikumalt fütoplanktoni kui esmastootja kooslused pea igas Läänemere otsas liigirikkamaks muutunud.

Filmiinstituut toetab 90 000 euroga nelja lühimängufilmi

Eesti Filmi Instituut toetab 2016. aastal 90 000 euroga nelja lühimängufilmi. Toetust taotles kolmteist projekti.

Neljapäev toob kuldse sügise

Neljapäev tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub kirdetuul 6-12, puhanguti 15, saartel 17 m/s. Õhutemperatuur on 8..12°C.

Toimetaja: Allan Rajavee, Marju HimmaMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.