Uudistepäeva kokkuvõte: kinnisvaramulli ei ole, molekulaarmasinad ja Kadastik kohtus ({{commentsTotal}})

Täna pärastlõunaks pakub ERRi portaal uudismenüüst sellist ülevaadet.

AS Eesti Meedia läheb Kadastiku vastu kohtusse

Kui eile kirjutas ERRi portaal, et Mart Kadastik läks ajakirjaniku Juku-Kalle Raidi vastu kohtusse, siis täna teatas meediakontsern Eesti Meedia, et esitab endise juhi Mart Kadastiku vastu hagi, kuna leiab, et Kadastik on oma elulooraamatus avaldanud konfidentsiaalset teavet.

Nobeli keemiapreemia pälvisid molekulaarmasina loojad

Tänavuse Nobeli keemiapreemia pälvisid täna kolm teadlast, kes on välja töötanud maailma väikseimad masinad ehk nn molekulaarmasinad. Molekulaarmasinaid saab kõige tõenäolisemalt kasutada uute materjalide, sensorite ja energiasalvestussüsteemide arendamisel.

Josing: kinnisvaraturul krahhi ei tule

ERR kirjutas eile, et Tallinna kinnisvaraturg on viimased kaks kuud järjest püsinud keskmiselt ruutmeetrihinnalt uuel rekordtasemel. Hoolimata Tallinna korteriturul püstitatud ajalooliselt kõrgeimast keskmisest kinnisvarahinnast, ei näe konjunktuuriinstituut selles mulli, mistõttu ei saa ka järgneda krahhi. Konjunktuuriinstituudi juhataja Marje Josing näeb kõrge keskmise taga luksuskorterite suurt osakaalu, mis on hinna üles löönud ning moonutab sedasi keskmist hinda.

Kolme riigi esindajad allkirjastasid Rail Balticu hankemudeli leppe

Täna allkirjastasid kaheksa Eesti, Läti ja Leedu institutsiooni Rail Balticu hankemudeli kokkuleppe, lähipäevil peaks lepingule allkirja andma ka Leedu Raudtee. Rail Baltic Estonia juht Indrek Orav rääkis pressikonverentsil, et Eestis on Rail Balticu trassi kulgemine enam-vähem paigas. See ei ole veel ametlikult kinnitatud, kuid seda võidakse teha järgmise aasta märtsis või aprillis

Boris Johnsoni vend: madal haridustase ja Brexiti poolt hääletamine on tugevalt seotud

Briti teadusminister Jo Johnson, kes on Brexiti-kampaania ühe liidri ja praeguse välisministri Boris Johnsoni vend, avaldas arvamust, et juunis toimunud referendumi ajal hääletasid Euroopa Liidust lahkumise poolt pigem madalama haridusega inimesed.

Yahoo jälgis salaja USA valitsuse heaks kasutajate e-kirju

Yahoo lõi eelmisel aastal salaja tarkvaraprogrammi, et otsida läbi kõigi kasutajate sissetulevad e-kirjad, leidmaks spetsiaalset USA luureametnikele vajalikku informatsiooni, teatasid allikad.

Teadusfoto: Läänemere vetikate mitmekesisus on tõusuteel

Kui üldiselt kipuvad maailmas liigid üha kiiremini kaduma, siis meie oma kodumeri sõuab vastuvoolu. Tartu ülikooli vanemteaduri Kalle Olli, ja tema kaasautorite teadustöö on näidanud, et viimase 40 aasta jooksul on vetikate ehk taimhõljumite, teaduslikumalt fütoplanktoni kui esmastootja kooslused pea igas Läänemere otsas liigirikkamaks muutunud.

Filmiinstituut toetab 90 000 euroga nelja lühimängufilmi

Eesti Filmi Instituut toetab 2016. aastal 90 000 euroga nelja lühimängufilmi. Toetust taotles kolmteist projekti.

Neljapäev toob kuldse sügise

Neljapäev tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub kirdetuul 6-12, puhanguti 15, saartel 17 m/s. Õhutemperatuur on 8..12°C.

Toimetaja: Allan Rajavee, Marju HimmaKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics