Gazprom kinnitas välispartnerite huvi Nord Stream 2 vastu ({{commentsTotal}})

Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller. Autor: TASS/Scanpix

Energiafirmad Shell, Uniper, BASF/Wintershall ja Engie on kinnitanud soovi Nord Stream 2 gaasijuhtmeprojektiga edasi minna, kuid mingit kokkulepet sõlmitud ei ole, ütles Gazpromi tegevjuht Aleksei Miller kuuendal Peterburi rahvusvahelisel gaasifoorumil.

Ei Gazprom ega selle Euroopa partnerid ei kommenteerinud foorumil projekti üle käivate kõneluste käiku.

Gazpromi ja Uniperi esindajad arutasid omavahel Euroopa gaasituru olukorda. Gazpromi esindaja sõnul võib täheldada, et Euroopas kasvab praegu nõudlus Vene gaasi järgi.

Näiteks Saksamaale on Vene gaasi eksport kasvanud tänavu üheksa kuuga 1,99 miljardi kuupmeetri võrra.

Engie esindajatega arutas Miller Vene gaasi tarnimist Prantsusmaale ja teistesse Euroopa riikidesse.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.