Vabaerakond üritab lihtsustada erakondade sundlikvideerimist ({{commentsTotal}})

Anne Hansberg Autor: Eesti Vabaerakond

Opositsioonilise Vabaerakonna juhatus nimetas erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) liikmeks audiitor Anne Hansbergi ja asendusliikmeks jurist Margus Sardise ning lubas ette valmistada seaduseelnõu rahalistes raskustes erakondade sundlikvideerimise lihtsustamiseks.

"Vabaerakonna juhatus arutas olukorda poliitikamaastikul, kus riigikogu erakondade majandustegevus ei ole olnud eeskujulik. Erakonnaseadust muutes saaks kuhjunud probleemidele pakkuda lahenduseks organisatsiooni sundlikvideerimist - kui ikka erakonna netovara väärtus majandusaasta lõpu seisuga on kolmel järjestikusel aastal olnud negatiivne ning vabatahtlikku lõpetamist ei ole alustatud, võib sundlõpetamise algatamist taotleda lisaks mittetulundusühingute seaduses sätestatule ka ERJK," teatas Vabaerakond kolmapäeval.

Endine Vabaerakonna esindaja ERJK-s, Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak väitis, et Vabaerakond on erakonnamaastikul suutnud oma kahe tegevusaasta jooksul majandamisel teistest eristuda. "Täna on erakondade rahaline seis ikka päris nukker ja tõsiselt paneb muretsema teadmine, et samade erakondade käes, kes oma erakonna rahakotiga kainelt käituda ei oska, on ka Eesti riigi rahakott."

Pikaajalise audiitoritöö kogemusega Anne Hansbergi sõnul peavad erakonnad majandama eeskujulikult ja valimiskampaaniate võlgu tegemine tuleb lõpetada. „Erakonnad peavad siin olema eeskujuks ka teistele väljaspool poliitikat olevatele ühendustele ning organisatsioonidele“, lisas Hansberg.

Vabaerakonna fraktsioon riigikogus on esitatunud ka eelnõu, mis vähendab erakondadele riigieelarvest antavat raha vähemalt poole võrra.

Toimetaja: Indrek KuusTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.