Calais' sadama kooskõlastamata õppus tekitas ohtliku olukorra ({{commentsTotal}})

Korrakaitsjad Calais' sadamas.
Korrakaitsjad Calais' sadamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Viimase aja terrorirünnakute tõttu on Prantsusmaa õiguskaitseorganid ning mitmed muud asutused kõrgendatud valmisolekus ning sageli tehakse terrorismi ennetamiseks ka erinevaid õppusi ja koolitusi. Paraku toimus eelmise nädala reedel Calais' linnas vahejuhtum, kus korralikult kooskõlastamata terrorismivastane õppus oleks võinud kaasa tuua väga traagilised tagajärjed.

Calais' sadamalinnas ollakse lähistel paiknevate migrantidelaagrite tõttu igasuguste kahtlaste sündmuste asjus vägagi tähelepanelikud. Sündmused said alguse sellest, kui üks kodanik andis mööduvale politseipatrullile teada, et ta nägi, kuidas ühele naisele anti sadamas tulirelvi, vahendas The Local.

Paraku ei teadnud ei valvas kodanik ega ka patrullimas olnud märulipolitseinikud (Compagnies Républicaines de Sécurité ehk CRS), et naine kuulus meeskonda, mille ülesandeks oli korraldada sadamas toimuva õppuse jaoks simuleeritud terrorirünnak.

Märulipolitseinikud võtsid naisele lähenedes oma relvad välja ning käsitlesid kogu olukorda kui tõelist terroristlikku intsidenti. Lõpuks õnnestus naisel siiski politseinikke veenda, et tegu on vaid õppusega ning peagi kinnitasid seda ka teised kohale jõudnud sadamatöötajad.

Kuigi juhtum lahenes õnnelikult, tegi politseinike ametiühing terava avalduse, milles kritiseeriti õppuse korraldajate ebapiisavat teavitustööd ning rõhutati, et sellise intsidendi teke on vastuvõetamatu. "On suur õnn, et meie politseinikud säilitasid külma närvi," nentis ametiühingu juht Denis Hurth.

Viimastel nädalatel on Prantsusmaal olnud mitmeid õppusi, mille raames simuleeritakse terrorirünnakut - näiteks Pariisis La Defense'i piirkonnas, Rennes'i linnas ning mitmetes riigi idapoolsetes piirkondades. Prantsusmaa koolides, mida võimud on pidanud terroristide tõenäolisteks sihtmärkideks, aga on simuleeritud terrorirünnakuid sisaldavad õppused muudetud kohustuslikuks ning nendest peavad võtma osa kõik õpilased alates 3. eluaastast.

Terrorirünnakute ennetamiseks on valitsuse osalusel kutsutud ellu ka nutitelefonide jaoks mõeldud rakendus SAIP, mis hoiatab inimesi reaalajas võimalike terrorirünnakute kohta.

Toimetaja: Laur ViirandAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema