Calais' sadama kooskõlastamata õppus tekitas ohtliku olukorra ({{commentsTotal}})

Korrakaitsjad Calais' sadamas. Autor: AFP/Scanpix

Viimase aja terrorirünnakute tõttu on Prantsusmaa õiguskaitseorganid ning mitmed muud asutused kõrgendatud valmisolekus ning sageli tehakse terrorismi ennetamiseks ka erinevaid õppusi ja koolitusi. Paraku toimus eelmise nädala reedel Calais' linnas vahejuhtum, kus korralikult kooskõlastamata terrorismivastane õppus oleks võinud kaasa tuua väga traagilised tagajärjed.

Calais' sadamalinnas ollakse lähistel paiknevate migrantidelaagrite tõttu igasuguste kahtlaste sündmuste asjus vägagi tähelepanelikud. Sündmused said alguse sellest, kui üks kodanik andis mööduvale politseipatrullile teada, et ta nägi, kuidas ühele naisele anti sadamas tulirelvi, vahendas The Local.

Paraku ei teadnud ei valvas kodanik ega ka patrullimas olnud märulipolitseinikud (Compagnies Républicaines de Sécurité ehk CRS), et naine kuulus meeskonda, mille ülesandeks oli korraldada sadamas toimuva õppuse jaoks simuleeritud terrorirünnak.

Märulipolitseinikud võtsid naisele lähenedes oma relvad välja ning käsitlesid kogu olukorda kui tõelist terroristlikku intsidenti. Lõpuks õnnestus naisel siiski politseinikke veenda, et tegu on vaid õppusega ning peagi kinnitasid seda ka teised kohale jõudnud sadamatöötajad.

Kuigi juhtum lahenes õnnelikult, tegi politseinike ametiühing terava avalduse, milles kritiseeriti õppuse korraldajate ebapiisavat teavitustööd ning rõhutati, et sellise intsidendi teke on vastuvõetamatu. "On suur õnn, et meie politseinikud säilitasid külma närvi," nentis ametiühingu juht Denis Hurth.

Viimastel nädalatel on Prantsusmaal olnud mitmeid õppusi, mille raames simuleeritakse terrorirünnakut - näiteks Pariisis La Defense'i piirkonnas, Rennes'i linnas ning mitmetes riigi idapoolsetes piirkondades. Prantsusmaa koolides, mida võimud on pidanud terroristide tõenäolisteks sihtmärkideks, aga on simuleeritud terrorirünnakuid sisaldavad õppused muudetud kohustuslikuks ning nendest peavad võtma osa kõik õpilased alates 3. eluaastast.

Terrorirünnakute ennetamiseks on valitsuse osalusel kutsutud ellu ka nutitelefonide jaoks mõeldud rakendus SAIP, mis hoiatab inimesi reaalajas võimalike terrorirünnakute kohta.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.