Uudelepp: Tuleva on raputanud pensionifondide maastikku ({{commentsTotal}})

Annika Uudelepp on poliitikauuringute keskuse Praxis kodanikuühiskonna ja riigivalitsemise ekspert.
Annika Uudelepp on poliitikauuringute keskuse Praxis kodanikuühiskonna ja riigivalitsemise ekspert. Autor/allikas: Erakogu

Tulundusühistu Tuleva käivitamine on läinud loodetust edukamalt ja see on raputanud pensionifondide maastikku laiemalt, ütles Tuleva juhatuse liige Annika Uudelepp.

"Tänaseks on tulundusühistul Tuleva koos üle kahe miljoni euro algkapitali, liitunud on üle 1900 inimese ning eelmisel nädalal andis Tuleva Fondid AS finantsinspektsiooni sisse tegevusloa taotluse - see kõik on loonud meile kindlustunde, et jõuame järgmise aasta kevadel Eesti inimestele endale kuuluva pensionifondi avamiseni," ütles Annika Uudelepp ERR-i uudisteportaalile, kinnitades, et Tuleva käivitamine on läinud edukamalt kui loodeti.

Praegu käib Tuleval jätkuvalt algkapitali kogumine. Eelmisel nädalal seadis Tuleva nõukogu tähtaja liitumiseks neile, kellel on huvi fondi algkapitali panustada. 

"Kõigil, kes liituvad tulundusühistuga Tuleva enne 31.10 või on esimese 3000 liikme seas - ükskõik kumb tingimus enne täitub -, reserveerivad endale õiguse panustada algkapitali. Muidugi saab Tuleva liikmeks astuda ka pärast 31. oktoobrit, aga siis pole enam võimalust algkapitali panustada," ütles Uudelepp.

Tuleva eesmärk on kokku saada seadusega nõutav kolme miljoni euro suurune pensionifondi valitseja algkapital. Uudelepa sõnul on plaan kolm miljonit kokku saada aastavahetuse paiku, sest igal liikmel on algkapitali panustamiseks aega 90 päeva alates liikmetunnistuse saamisest.

"Pärast tähtaja väljaütlemist on liitumine hoogu juurde saanud ning loodame, et need, kes seni on mõelnud "küll jõuab", astuvad nüüd Tuleva liikmeks," lisas ta.

Uudelepa sõnul on aga Tuleva tulek lisaks oma pensionifondide loomisele raputanud pensionifondide maastikku laiemalt.

"Sellele on kaasa aidanud kõik need, kes on Tuleva ideed toetades liikmeks astunud ja sellega näidanud muutuse vajalikkust. Mitmed pangad on lubanud oma valitsemistasusid vähendada ja tulla Tuleva eeskujul turule oma indeksifondidega. Oleme kindlad, et ilma Tulevata poleks seda toimunud," rääkis ta.

"Veelgi olulisemad aga on need sammud, mida on rahandusministeerium astunud, valmistades ette investeerimisfondide seaduse muudatused, mis suurendavad konkurentsi pensionifondide turul. Loodame, et riigikogu võtab selle seaduseelnõu vastu esimesel võimalusel," lisas UudeleppPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics