Uudelepp: Tuleva on raputanud pensionifondide maastikku ({{commentsTotal}})

Annika Uudelepp on poliitikauuringute keskuse Praxis kodanikuühiskonna ja riigivalitsemise ekspert. Autor: Erakogu

Tulundusühistu Tuleva käivitamine on läinud loodetust edukamalt ja see on raputanud pensionifondide maastikku laiemalt, ütles Tuleva juhatuse liige Annika Uudelepp.

"Tänaseks on tulundusühistul Tuleva koos üle kahe miljoni euro algkapitali, liitunud on üle 1900 inimese ning eelmisel nädalal andis Tuleva Fondid AS finantsinspektsiooni sisse tegevusloa taotluse - see kõik on loonud meile kindlustunde, et jõuame järgmise aasta kevadel Eesti inimestele endale kuuluva pensionifondi avamiseni," ütles Annika Uudelepp ERR-i uudisteportaalile, kinnitades, et Tuleva käivitamine on läinud edukamalt kui loodeti.

Praegu käib Tuleval jätkuvalt algkapitali kogumine. Eelmisel nädalal seadis Tuleva nõukogu tähtaja liitumiseks neile, kellel on huvi fondi algkapitali panustada. 

"Kõigil, kes liituvad tulundusühistuga Tuleva enne 31.10 või on esimese 3000 liikme seas - ükskõik kumb tingimus enne täitub -, reserveerivad endale õiguse panustada algkapitali. Muidugi saab Tuleva liikmeks astuda ka pärast 31. oktoobrit, aga siis pole enam võimalust algkapitali panustada," ütles Uudelepp.

Tuleva eesmärk on kokku saada seadusega nõutav kolme miljoni euro suurune pensionifondi valitseja algkapital. Uudelepa sõnul on plaan kolm miljonit kokku saada aastavahetuse paiku, sest igal liikmel on algkapitali panustamiseks aega 90 päeva alates liikmetunnistuse saamisest.

"Pärast tähtaja väljaütlemist on liitumine hoogu juurde saanud ning loodame, et need, kes seni on mõelnud "küll jõuab", astuvad nüüd Tuleva liikmeks," lisas ta.

Uudelepa sõnul on aga Tuleva tulek lisaks oma pensionifondide loomisele raputanud pensionifondide maastikku laiemalt.

"Sellele on kaasa aidanud kõik need, kes on Tuleva ideed toetades liikmeks astunud ja sellega näidanud muutuse vajalikkust. Mitmed pangad on lubanud oma valitsemistasusid vähendada ja tulla Tuleva eeskujul turule oma indeksifondidega. Oleme kindlad, et ilma Tulevata poleks seda toimunud," rääkis ta.

"Veelgi olulisemad aga on need sammud, mida on rahandusministeerium astunud, valmistades ette investeerimisfondide seaduse muudatused, mis suurendavad konkurentsi pensionifondide turul. Loodame, et riigikogu võtab selle seaduseelnõu vastu esimesel võimalusel," lisas Uudelepp{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised