Torm põhjustas elektrikatkestusi ja segas praamiliiklust ({{commentsTotal}})

Tugev tuul põhjustas Eestis viimase ööpäeva jooksul elektrikatkestusi 7000 majapidamises. Torm häiris alates pärastlõunast ka mandri ja suursaarte vahelist liiklust.

Õhtupoolikul oli Elektrilevi andmetel ligi 2000 klienti elektrita. Kui öösel olid enamus katkestustest Ida-Virumaal, siis hommikul oli rikete raskuskese liikunud Lõuna-Eestisse ja Läänemaale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Enamus katkestusi on maapiirkondades, kus puud on kukkunud liinidele. Jätkuva tormi tõttu soovitab Elektrilevi hoida mobiilid laetud ning taskulambid-küünlad ligi.

"Mobiiltelefoni aku võiks olla täis laetud. Tore oleks, kui oleks taskulampidega patareid või tõesti varuda näiteks küünlaid. Siis kohtades, kus elektrivarustus sõltub näiteks elektrist, siis kindlasti tasub varuda ka vett," ütles Elektrilevi ehitusosakonna peaspetsialist Priit Poom.

Tugev tuul segab ka mandri ja suursaarte vahelist laevaliiklust. Samuti on probleemiks madal veetase.

Hiiumaa liinil peatati reisid tugeva tuule ja tavapärasest enam kui pool meetrit madalama veetaseme tõttu.

TS Laevad andis teada, et liiklus taastub osaliselt õhtuks, mil liinile tuuakse väiksema süvisega parvlaev Harilaid. Eelisjärjekorras pääsevad siis laevale liinibussid, operatiivsõidukid, postiveoautod ja puuetega inimeste sõidukid.

Teisi reisijaid teenindatakse sadamasse saabumise järjekorras. Saaremaa ja mandri vahel peatas torm parvlaeva Ionas sõidud. Virtsu-Kuivastu liini teenindamist jätkas parvlaev Hiiumaa.

Tallinna-Helsingi liini kiirlaevadega teenindav Lindaliin tühistas samuti tugeva tuule tõttu kolmapäeval kõik väljumised.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.