Torm põhjustas elektrikatkestusi ja segas praamiliiklust ({{commentsTotal}})

Tugev tuul põhjustas Eestis viimase ööpäeva jooksul elektrikatkestusi 7000 majapidamises. Torm häiris alates pärastlõunast ka mandri ja suursaarte vahelist liiklust.

Õhtupoolikul oli Elektrilevi andmetel ligi 2000 klienti elektrita. Kui öösel olid enamus katkestustest Ida-Virumaal, siis hommikul oli rikete raskuskese liikunud Lõuna-Eestisse ja Läänemaale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Enamus katkestusi on maapiirkondades, kus puud on kukkunud liinidele. Jätkuva tormi tõttu soovitab Elektrilevi hoida mobiilid laetud ning taskulambid-küünlad ligi.

"Mobiiltelefoni aku võiks olla täis laetud. Tore oleks, kui oleks taskulampidega patareid või tõesti varuda näiteks küünlaid. Siis kohtades, kus elektrivarustus sõltub näiteks elektrist, siis kindlasti tasub varuda ka vett," ütles Elektrilevi ehitusosakonna peaspetsialist Priit Poom.

Tugev tuul segab ka mandri ja suursaarte vahelist laevaliiklust. Samuti on probleemiks madal veetase.

Hiiumaa liinil peatati reisid tugeva tuule ja tavapärasest enam kui pool meetrit madalama veetaseme tõttu.

TS Laevad andis teada, et liiklus taastub osaliselt õhtuks, mil liinile tuuakse väiksema süvisega parvlaev Harilaid. Eelisjärjekorras pääsevad siis laevale liinibussid, operatiivsõidukid, postiveoautod ja puuetega inimeste sõidukid.

Teisi reisijaid teenindatakse sadamasse saabumise järjekorras. Saaremaa ja mandri vahel peatas torm parvlaeva Ionas sõidud. Virtsu-Kuivastu liini teenindamist jätkas parvlaev Hiiumaa.

Tallinna-Helsingi liini kiirlaevadega teenindav Lindaliin tühistas samuti tugeva tuule tõttu kolmapäeval kõik väljumised.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics