Vene pommitajate tuvastamiseks tõusid õhku nelja NATO riigi hävitajad ({{commentsTotal}})

Venemaa pommituslennukid Tu-160 22. septembril.
Venemaa pommituslennukid Tu-160 22. septembril. Autor/allikas: Prantsusmaa kaitseministeerium

Kahe Venemaa pommituslennuki lend Norra lähistelt Hispaania lähistele ning tagasi äratas septembris nii palju tähelepanu, et neid käisid tuvastamas kokku nelja NATO liikmesriigi hävituslennukid, kirjutab BBC.

Kahe Venemaa kaugmaa pommituslennukiga Tu-160 seotud juhtum leidis aset juba 22. septembril, kuid intsident jõudis laiema avalikkuse ette 28. septembril, kui selle kohta andis selgitusi Prantsuse kaitseministeerium.

Esimesena märkas hommikul Vene pommituslennukeid Norra ning neid saadeti tuvastama kaks hävituslennukit F-16. Norra sõjalennukid saatsid Vene pommitajaid kuni Šotimaast põhjas asuva piirkonnani.

Seejärel tõusid Briti õhuväe Lossiemouthi baasist õhku kaks hävitajat Eurofighter Typhoon, mis kohtusid Vene pommituslennukitega Shetlandi saartest läänes. Hävituslennukid saadeti igaks juhuks välja ka Lincolnshire'i krahvkonnas asuvast Coningsby õhuväebaasist, kuid need lennukid otseselt tuvastuslennust osa ei võtnud.

Kuninglik õhuvägi on varem kinnitanud, et Vene sõjalennukid Briti õhuruumi ei tunginud.

Vene pommituslennukid muutsid seejärel suunda ning liikusid Iirimaast läände. Peagi - 100 kilomeetri kaugusel Bretagne'i rannikust - hakkas olukorda jälgima Prantsuse õhuvägi, kui kohale jõudis kaks hävituslennukit Dassault Rafale. Hiljem, kui Vene lennukid edasi lõunasse lendasid, võtsid kaks uut Rafale'i lennukit ülesande täitmise üle.

Kui Vene pommitajad Bilbaost põhjas asuvasse piirkonda saabusid, jõudis järjekord Hispaania õhuväe kätte - õhku tõusus kaks hävituslennukit F-18. Seejärel pöörasid Vene pommituslennukid ümber ning lendasid mööda sama marsruuti tagasi.

Praeguste andmete kohaselt mingeid muid tuvastuslende ei toimunud.

Lisaks eelpool mainitud NATO liikmesriikidele võttis juhtunu asjus sõna ka Island, kelle kinnitusel lendasid Vene pommitajad tsiviillennukitele liiga lähedal.

Islandi välisministeeriumi teatel lendasid Vene pommitajad umbes 1800-2700 meetri kaugusel Reykjavikist Stockholmi suundunud reisilennukist.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics