Rahandusministeerium tahab luua ettevõtluskonto ({{commentsTotal}})

Rahandusministeeriumis küpseb kava viia sisse niinimetatud ettevõtluskonto. Selle kaudu saaksid inimesed legaliseerida bürokraatia-vabalt väiketeenuste osutamisega saadud raha ning maksta selle pealt tavapärasest väiksemat maksu. Sihtgrupp, kes oleks sellisest kontost huvitatud, on ilmselt siiski suhteliselt väike.

Ettevõtluskonto oleks rahandusminister Sven Sesteri sõnul mõeldud füüsilistele isikutele, kes osutavad teenust või müüvad kaupa teisele füüsilisele isikule või ka müüvad kaupu juriidilisele isikule.

"Inimesel, kes pakub väiksemas mahus oma teenuseid kuni 25 000 euroni aastas, oleks praktiliselt bürokraatiavaba - ühtegi aruandlust maksuametile ega äriregistile ei oleks - oleks tunduvalt soodsam maksukeskkond ca 20% oleks tema nii öelda maks, mis sisaldab endast nii tulumaksu, sotsiaalmaksu kui kogumispensioni," rääkis Sester.

Sihtrühma alla mahuks näiteks sõidujagamisteenus, lastehoidmine, remonditegemine, koertejalutamine jne.

"Ma näen sihtrühmadena kasvõi tavatöötajaid, kes tahaksid kõrvaltegevusena teha mingit tööd," lisas ta.

"Aktuaalne kaamera" vestles täna mitme inimesega, kes teevad kodus sularaha eest näiteks juuksuri või maniküürija tööd. Keegi neist ei olnud huvitatud ettevõtluskonto avamisest ega ka kaamera ette tulemisest.

Maksumaksjate liidu tegevjuht Lasse Lehis arvas, et see sihtgrupp väga suur ei ole, sest suurem osa inimesi, kes käest katte mingite pisikeste teenuste eest maksab, vaevalt et on huvitatud sellest et nö põranda alt välja tulla ja hakata ametlikult makse maksma.

"Ma arvan, et sihtgrupp ongi need inimesed, kel mingi sisemine vajadus kas oma ühiskondliku positsiooni tõttu näiteks näidata, et ta on absoluutselt kõikidelt oma tuludelt maksud ära maksnud," sõnas Lehis.

Lehise sõnul võiks näiteks poliitikule tuua kaasa suuri pahandusi, kuid selgub, et ta on endale makse maksmata koduabilise palganud. Lehis hindab ettevõtluskonto ideed seepärast õigeks sammuks, millest küll olulist maksutulu loota ei maksa.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics