Rahandusministeerium tahab luua ettevõtluskonto ({{commentsTotal}})

Rahandusministeeriumis küpseb kava viia sisse niinimetatud ettevõtluskonto. Selle kaudu saaksid inimesed legaliseerida bürokraatia-vabalt väiketeenuste osutamisega saadud raha ning maksta selle pealt tavapärasest väiksemat maksu. Sihtgrupp, kes oleks sellisest kontost huvitatud, on ilmselt siiski suhteliselt väike.

Ettevõtluskonto oleks rahandusminister Sven Sesteri sõnul mõeldud füüsilistele isikutele, kes osutavad teenust või müüvad kaupa teisele füüsilisele isikule või ka müüvad kaupu juriidilisele isikule.

"Inimesel, kes pakub väiksemas mahus oma teenuseid kuni 25 000 euroni aastas, oleks praktiliselt bürokraatiavaba - ühtegi aruandlust maksuametile ega äriregistile ei oleks - oleks tunduvalt soodsam maksukeskkond ca 20% oleks tema nii öelda maks, mis sisaldab endast nii tulumaksu, sotsiaalmaksu kui kogumispensioni," rääkis Sester.

Sihtrühma alla mahuks näiteks sõidujagamisteenus, lastehoidmine, remonditegemine, koertejalutamine jne.

"Ma näen sihtrühmadena kasvõi tavatöötajaid, kes tahaksid kõrvaltegevusena teha mingit tööd," lisas ta.

"Aktuaalne kaamera" vestles täna mitme inimesega, kes teevad kodus sularaha eest näiteks juuksuri või maniküürija tööd. Keegi neist ei olnud huvitatud ettevõtluskonto avamisest ega ka kaamera ette tulemisest.

Maksumaksjate liidu tegevjuht Lasse Lehis arvas, et see sihtgrupp väga suur ei ole, sest suurem osa inimesi, kes käest katte mingite pisikeste teenuste eest maksab, vaevalt et on huvitatud sellest et nö põranda alt välja tulla ja hakata ametlikult makse maksma.

"Ma arvan, et sihtgrupp ongi need inimesed, kel mingi sisemine vajadus kas oma ühiskondliku positsiooni tõttu näiteks näidata, et ta on absoluutselt kõikidelt oma tuludelt maksud ära maksnud," sõnas Lehis.

Lehise sõnul võiks näiteks poliitikule tuua kaasa suuri pahandusi, kuid selgub, et ta on endale makse maksmata koduabilise palganud. Lehis hindab ettevõtluskonto ideed seepärast õigeks sammuks, millest küll olulist maksutulu loota ei maksa.

Toimetaja: Aleksander KrjukovSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.