Haiti võimud lükkasid tormi tõttu valimised edasi ({{commentsTotal}})

Haiti võimud teatasid kolmapäeval, et lükkasid riiki tabanud orkaani Matthew tõttu edasi pühapäevaks kavandatud presidendi- ja üldvalimised.

Keskvalimiskomisjoni ülema Leopold Berlangeri sõnul teatatakse valimiste uus kuupäev järgmisel kolmapäeval.

Berlangeri hinnangul peavad võimud enne otsuse tegemist saama ülevaate tormikahjude ulatusest riigis.

Orkaan Matthew on nõudnud Haitil siiani vähemalt 21 inimese elu ja üks on teadmata kadunud. Naabruses asuvas Dominikaani Vabariigis sai teisipäeval orkaanis surma neli inimest ja kahjustada rohkem kui 200 elumaja.

Haiti lõunaosas vajus teisipäeval tormis kokku La Digue maanteesild, mis oli piirkonna ainsaks ühendusteeks ülejäänud riigiga.

ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooni hinnangul vajab Haitis juba praegu viivitamatut abi oma 350 000 inimest. USA armee teatas kolmapäeval, et saatis Haitile appi koptereid, lennukikandja ja sõdureid.

USA president Barack Obama kutsus kolmapäeval riigi kaguosa elanikke üles suhtuma äärmise tõsidusega orkaani Matthew saabumisse ning järgima kõiki evakueerimisega seotud soovitusi ja käske. Presidendi hinnangul on Matthew tõsine torm, millel võivad olla kohutavad tagajärjed.

Matthew on juba laastanud Haitit, Dominikaani Vabariiki ja Kuubat, kus on elu jätnud vähemalt üheksa inimest ja liigub nüüd Florida, Georgia, Lõuna-Carolina ja Põhja-Carolina suunas. Torm peaks USA rannikule jõudma nädalalõpul.

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics