Haiti võimud lükkasid tormi tõttu valimised edasi ({{commentsTotal}})

Haiti võimud teatasid kolmapäeval, et lükkasid riiki tabanud orkaani Matthew tõttu edasi pühapäevaks kavandatud presidendi- ja üldvalimised.

Keskvalimiskomisjoni ülema Leopold Berlangeri sõnul teatatakse valimiste uus kuupäev järgmisel kolmapäeval.

Berlangeri hinnangul peavad võimud enne otsuse tegemist saama ülevaate tormikahjude ulatusest riigis.

Orkaan Matthew on nõudnud Haitil siiani vähemalt 21 inimese elu ja üks on teadmata kadunud. Naabruses asuvas Dominikaani Vabariigis sai teisipäeval orkaanis surma neli inimest ja kahjustada rohkem kui 200 elumaja.

Haiti lõunaosas vajus teisipäeval tormis kokku La Digue maanteesild, mis oli piirkonna ainsaks ühendusteeks ülejäänud riigiga.

ÜRO peasekretäri Ban Ki-mooni hinnangul vajab Haitis juba praegu viivitamatut abi oma 350 000 inimest. USA armee teatas kolmapäeval, et saatis Haitile appi koptereid, lennukikandja ja sõdureid.

USA president Barack Obama kutsus kolmapäeval riigi kaguosa elanikke üles suhtuma äärmise tõsidusega orkaani Matthew saabumisse ning järgima kõiki evakueerimisega seotud soovitusi ja käske. Presidendi hinnangul on Matthew tõsine torm, millel võivad olla kohutavad tagajärjed.

Matthew on juba laastanud Haitit, Dominikaani Vabariiki ja Kuubat, kus on elu jätnud vähemalt üheksa inimest ja liigub nüüd Florida, Georgia, Lõuna-Carolina ja Põhja-Carolina suunas. Torm peaks USA rannikule jõudma nädalalõpul.

Allikas: BNSKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.