Vitsur "Foorumis": läbimurdelised reformid kulgevad Eestis väga vaevaliselt ({{commentsTotal}})

Majandusekspert Heido Vitsuri hinnangul kulgevad Eestis läbimurdelised reformid, mis puudutavad näiteks pensione ja õpetajate palku väga vaevaliselt.

"Mulle tundub, et selliste suurte läbimurdeliste reformide tegemine meil kuigi hästi ei taha õnnestuda," ütles Vitsur "Foorumis".

"Näiteks selline oluline ja mitte eelarvest nii suurt osa võttev nagu näiteks pensionid ja õpetajate palk, meil ei õnnestu seda teha. Ja samas me teame väga hästi, et hariduse tasemest sõltub see kui innovaatiline, ettevõtlik ja kui keerulist tööd tegev Eesti saab tulevikus olla," lisas ta.

"Aga samas me sellist läbimurdelist reformi kuidagi teha ei oska. Kui vaadata seda eelarvet, siis ministeeriumite lõikes on kõikjal muudatused minimaalsed ja enam-vähem ühesugused. Mingisugust läbimurret kuskil ei tehta," kommenteeris ekspert.

Maksude valdkonnas Vitsuri sõnul siiski üks läbimurre saavutati, ent see on tema sõnul üsna vastuoluline. "See on aktsiiside osas," lausus ta.

"Eestis, kus töökohad ja inimeste elukohad lahknevad ja ühistransport ei ole väga mõnus, eriti väikestes kohtades, seal on liikumiseks odav kütus väga paljudele väga vajalik," sõnas Vitsur.

"Küsimus on kuidas teha läbimurdelisi programme majanduse kiirendamiseks või hariduse ja teaduse tugevdamiseks. Mitte nii, et üks protsent edasi, mida keegi tähelegi ei pane," ütles Vitsur veel.

"Foorumis" arutlesid 2017. aasta riigieelarve küsimusi Urve Palo (SDE) Maris Lauri (RE), Andres Ammas (VE) ja Tarmo Tamm (KE).

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.