Vitsur "Foorumis": läbimurdelised reformid kulgevad Eestis väga vaevaliselt ({{commentsTotal}})

Majandusekspert Heido Vitsuri hinnangul kulgevad Eestis läbimurdelised reformid, mis puudutavad näiteks pensione ja õpetajate palku väga vaevaliselt.

"Mulle tundub, et selliste suurte läbimurdeliste reformide tegemine meil kuigi hästi ei taha õnnestuda," ütles Vitsur "Foorumis".

"Näiteks selline oluline ja mitte eelarvest nii suurt osa võttev nagu näiteks pensionid ja õpetajate palk, meil ei õnnestu seda teha. Ja samas me teame väga hästi, et hariduse tasemest sõltub see kui innovaatiline, ettevõtlik ja kui keerulist tööd tegev Eesti saab tulevikus olla," lisas ta.

"Aga samas me sellist läbimurdelist reformi kuidagi teha ei oska. Kui vaadata seda eelarvet, siis ministeeriumite lõikes on kõikjal muudatused minimaalsed ja enam-vähem ühesugused. Mingisugust läbimurret kuskil ei tehta," kommenteeris ekspert.

Maksude valdkonnas Vitsuri sõnul siiski üks läbimurre saavutati, ent see on tema sõnul üsna vastuoluline. "See on aktsiiside osas," lausus ta.

"Eestis, kus töökohad ja inimeste elukohad lahknevad ja ühistransport ei ole väga mõnus, eriti väikestes kohtades, seal on liikumiseks odav kütus väga paljudele väga vajalik," sõnas Vitsur.

"Küsimus on kuidas teha läbimurdelisi programme majanduse kiirendamiseks või hariduse ja teaduse tugevdamiseks. Mitte nii, et üks protsent edasi, mida keegi tähelegi ei pane," ütles Vitsur veel.

"Foorumis" arutlesid 2017. aasta riigieelarve küsimusi Urve Palo (SDE) Maris Lauri (RE), Andres Ammas (VE) ja Tarmo Tamm (KE).

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema