Konverentsil käsitleti Eesti julgeolekut mõjutavaid välistegureid ({{commentsTotal}})

{{1475737398000 | amCalendar}}

Riigikogus toimunud konverentsil "Eesti julgeolek 2016: minu panus" käsitleti meie julgeolekut mõjutavaid välistegureid, omavalitsuste ja vabaühenduste rolli elanikkonna kaitses.

Eesti julgeolek ei alga meie ukse eest ega kriisikollete mõjust meile. Meie julgeolekut mõjutavad ka muutused liitlaste killas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Brexit pole seni kaasa toonud Suurbritannia eemaldumist Euroopa julgeoleku küsimustest, kuid tulemata jääb brittide raha ühisesse potti, ütleb Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski.

"Suurbritannia lahkub Euroopa liidust ja see tähendab ka vähem raha ka kaitsekoostööle senistes vormides. Ja EL peab selle raha kusagilt mujalt leidma, sest kui räägitakse tihenenud kaitsekoostööst, tuleb ka panustada," sõnas ta.

Kui Donald Trump peaks saama presidendiks ja USA vähendaks oluliselt koostööd NATO raames, muudaks see küsitavaks eurooplaste võime suuri operatsioone läbi viia.

"Mingis osas me näeme, et EL on suutnud sõjaliselt tegutseda - suutis tegutseda ka Makedoonia konfliktis, kus saatis sinna oma väed ja seal NATO lippu ei olnud. Nii et teatud võimalusi on. Aga kui me räägime suurema-mastaabilisest konfliktist, strateegilisest väljakutsest, siis tõepoolest ilma Ameerika Ühendriikideta EL iseseisvalt... See on väga keeruline küsimus," nentis Bahovski.

Eesti linnade liidu tegevdirektor Jüri Võigemast arvas, et maal sõltub kriisiolukorras elu kohalike elanike enda südikusest. Keskne ametkondlik abi on kaugel.

"Me teame, et on olemas külaliikumine, koolikogukonnad, majaühistud, korteriühistud. Kõik see on ju olemas ja toimib. Ainult kui me paneme sinna kriisimõõtme juurde, tuleks läbi mõelda, kuidas kriisisituatsioonis kõik need olemasolevad struktuurid toimiksid probleemide olemasolu korral," lausus Võigemast.

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Karin KoppelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema