Konverentsil käsitleti Eesti julgeolekut mõjutavaid välistegureid ({{commentsTotal}})

{{1475737398000 | amCalendar}}

Riigikogus toimunud konverentsil "Eesti julgeolek 2016: minu panus" käsitleti meie julgeolekut mõjutavaid välistegureid, omavalitsuste ja vabaühenduste rolli elanikkonna kaitses.

Eesti julgeolek ei alga meie ukse eest ega kriisikollete mõjust meile. Meie julgeolekut mõjutavad ka muutused liitlaste killas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Brexit pole seni kaasa toonud Suurbritannia eemaldumist Euroopa julgeoleku küsimustest, kuid tulemata jääb brittide raha ühisesse potti, ütleb Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski.

"Suurbritannia lahkub Euroopa liidust ja see tähendab ka vähem raha ka kaitsekoostööle senistes vormides. Ja EL peab selle raha kusagilt mujalt leidma, sest kui räägitakse tihenenud kaitsekoostööst, tuleb ka panustada," sõnas ta.

Kui Donald Trump peaks saama presidendiks ja USA vähendaks oluliselt koostööd NATO raames, muudaks see küsitavaks eurooplaste võime suuri operatsioone läbi viia.

"Mingis osas me näeme, et EL on suutnud sõjaliselt tegutseda - suutis tegutseda ka Makedoonia konfliktis, kus saatis sinna oma väed ja seal NATO lippu ei olnud. Nii et teatud võimalusi on. Aga kui me räägime suurema-mastaabilisest konfliktist, strateegilisest väljakutsest, siis tõepoolest ilma Ameerika Ühendriikideta EL iseseisvalt... See on väga keeruline küsimus," nentis Bahovski.

Eesti linnade liidu tegevdirektor Jüri Võigemast arvas, et maal sõltub kriisiolukorras elu kohalike elanike enda südikusest. Keskne ametkondlik abi on kaugel.

"Me teame, et on olemas külaliikumine, koolikogukonnad, majaühistud, korteriühistud. Kõik see on ju olemas ja toimib. Ainult kui me paneme sinna kriisimõõtme juurde, tuleks läbi mõelda, kuidas kriisisituatsioonis kõik need olemasolevad struktuurid toimiksid probleemide olemasolu korral," lausus Võigemast.

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.