Maarja Lõhmus: Rail Baltic ja avalik ringhääling kui ühiskonna vedur ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Lauri Kulpsoo/Scanpix

Peagi on ringhäälingul 90. aastapäev, ringhäälingul on tähenduslik teekond Eesti ühiskonnas ja võimalus olla oluline vedur ühiskonnas. Praegu aga näeme, et Eesti Rahvusringhäälingu telekanalis ETVs on kuidagi jäänud kahe silma vahele 29. septembril esitatud avalik pöördumine palvega sisuliselt uurida ja arutada Rail Balticu arukat sobitamist Eesti keskkonda, märgib Maarja Lõhmus, üks nn 101 kirjale allakirjutanutest.

Avaõiguslik ringhääling on autonoomne ja tubli ühiskonnaprotsesside kajastaja ja analüüsija. Aga kui ERRi eesmärk on kaasatud kodanikuühiskond, siis kuidas saab selline ühiskond kujuneda, kui pole informatsiooni avalikkuses toimuva kohta?

ERRi uudistevoos oleksid mitteformaalset, ühishuvist lähtuvat protsessi puudutavad uudised väga olulised, et hoida Eesti avalikkust avatuna ja kaasavana. Kuid ainus info, mis ”101 kirja” teemal ERRis näeme, on veebiuudis "101 kultuuritegelast soovivad Rail Balticu peatamist".Oluline on, et ”101 kiri” ei jääks ”keelatuna” või vastandusena kõlama. Et avalikust arutamisest tõuseks kasu Eestile pikas perspektiivis.Kuidas saavutada, et mure Eesti maa ja inimeste tuleviku pärast ei oleks pingeallikas, et nopitaks üles Eesti ühiskonna arendamiseks ja visioneerimiseks uued olulised ja vajalikud suunad?


Võib-olla on vahepealsetel aastatel liiga palju sekkutud ajakirjanduse sisusse keelavalt ja kontrollivalt. Ehk peaks keegi hakkama ikkagi ERRi ajakirjanikke ja toimetajaid pigem toetama-julgustama, et oleks julgust ja tahtmist ka keerulisemaid protsesse analüüsida (presidendivalimiste atraktsioon ei andnud ju lisainfot ühiskonna tuleviku sisuliste arengute kohta)?

Toimetajate-ajakirjanike toetamine ja julgustamine oleks parim, mida rahvusringhäälingu 90. sünnipäeva puhul teha, et vedur ikka oma vagunid üles leiaks.

ERR.ee võtab arvamusartikleid ja lugejakirju vastu aadressil arvamus@err.ee. Õigus otsustada artikli või lugejakirja avaldamise üle on toimetusel.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: RepliikLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema