Allikad: Pence'i hea esinemine teledebati ajal võib ta Trumpiga tülli ajada ({{commentsTotal}})

Mike Pence ja Donald Trump. Autor: Reuters/Scanpix

USA meedias kirjutatakse Donald Trumpi kampaaniale lähedal seisvatele allikatele viidates, et väidetavalt häirib vabariiklasest kinnisvaramagnaati see, et tema asepresidendikandidaat Mike Pence teisipäeval toimunud teledebatis oma konkurendi Tim Kaine'i vastu nii hästi esines.

USA meediaväljaanded on pärast debatti jõudnud üldjuhul järeldusele, et pigem väljus teledebatist võitjana Indiana kuberner Pence. Virginia senaatorile Kaine'ile on heidetud ette seda, et tema strateegia tundus olevat eelkõige see, et ta üritas sundida Pence'i võtma omaks Trumpi kõige vastuolulisemaid avaldusi. Paraku see strateegia aga täiel määral ei õnnestunud, sest Pence'il õnnestus - sageli küll suure keerutamise ja faktide ilmselge eitamisega - raskest olukorrast välja tulla.

Väljaande Vox hinnangul saab Pence'i etteaste kohta öelda laias laastus kaks järgmist väidet:

1. Ta tegi head tööd ja tegi seda palju paremini kui Donald Trump teledebatis Hillary Clintoni vastu.

2. Ta tegi head tööd osaliselt tänu sellele, et ta Trumpi nö tanki lükkas. Heaks näiteks on selle kohta kas või Venemaa-suunalist poliitikat puudutavad seisukohad - ehk Pence sisuliselt rääkis Venemaa teemal täiesti vastupidist juttu kui Trump.

CNN-i ajakirjaniku John Kingi sõnul oli Trumpile lähedal seisev allikas tunnistanud, et järelkaja, mille kohaselt sai Pence debati ajal Trumpist paremini hakkama, on kinnisvaramagnaadist presidendikandidaadile kindlasti vastukarva.

Ajakirjanik John Hardwood näiteks kirjutas, et pärast seda, kui Pence polnud debati ajal kasutanud võimalust Trumpi kaitsta, oli üks Trumpi nõunikest nentinud: "Üldiselt Pence võitis, kuid koos Trumpiga kaotas."

Seega ongi nüüd peamiseks küsimuseks, kuidas Trump sellele reageerib. Esiteks võib ta Pence'ile õlale patsutada, sest lõppude lõpuks on võit ikkagi võit. Kuid teine variant, millele viitavad ka Kingi ja Hardwoodi poolt vahendatud allikad, võib ta hoopis raevu minna. Trumpile ei meeldi tahaplaanile jääda. Kõige rohkem hindab ta lojaalsust. Tema poliitiline stiil põhineb peaaegu täielikult domineerimises teiste inimeste üle.

Üldjuhul asepresidendikandidaatide debatt pole eriti oluline etapp USA presidendivalimistel, sest hääletatakse ikkagi presidendikandidaadi poolt, kuid käesoleval aastal on olukord mitmes mõttes erakordne. Esiteks sõltub palju just presidendikandidaatide reaktsioonist - Hillary Clintoni meeskond peab igal juhul Kaine'i võitjaks ja teeb seda meediakajastusest hoolimata, Trumpi meeskonna puhul on aga seis eelpool mainitud põhjustel palju keerulisem. Ei saa välistada, et ootamatult käituv Trump võib meediatähelepanu püüeldes ka oma asepresidendikandidaadiga avalikkuse ees tülli minna.

Samuti rõhutavad USA väljaanded ka seda, et asepresidendikandidaatide teema on sel korral olulisem ka seetõttu, et nii Clintoni kui ka Trumpi puhul on tavapärasest suurem tõenäosus, et pärast presidendiks saamist võib neid tabada mingis vormis tagandamisprotsess. Samuti on mõlemad presidendikandidaadid ka suhteliselt eakad.

Toimetaja: Laur ViirandMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.