Allikad: Pence'i hea esinemine teledebati ajal võib ta Trumpiga tülli ajada ({{commentsTotal}})

Mike Pence ja Donald Trump.
Mike Pence ja Donald Trump. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA meedias kirjutatakse Donald Trumpi kampaaniale lähedal seisvatele allikatele viidates, et väidetavalt häirib vabariiklasest kinnisvaramagnaati see, et tema asepresidendikandidaat Mike Pence teisipäeval toimunud teledebatis oma konkurendi Tim Kaine'i vastu nii hästi esines.

USA meediaväljaanded on pärast debatti jõudnud üldjuhul järeldusele, et pigem väljus teledebatist võitjana Indiana kuberner Pence. Virginia senaatorile Kaine'ile on heidetud ette seda, et tema strateegia tundus olevat eelkõige see, et ta üritas sundida Pence'i võtma omaks Trumpi kõige vastuolulisemaid avaldusi. Paraku see strateegia aga täiel määral ei õnnestunud, sest Pence'il õnnestus - sageli küll suure keerutamise ja faktide ilmselge eitamisega - raskest olukorrast välja tulla.

Väljaande Vox hinnangul saab Pence'i etteaste kohta öelda laias laastus kaks järgmist väidet:

1. Ta tegi head tööd ja tegi seda palju paremini kui Donald Trump teledebatis Hillary Clintoni vastu.

2. Ta tegi head tööd osaliselt tänu sellele, et ta Trumpi nö tanki lükkas. Heaks näiteks on selle kohta kas või Venemaa-suunalist poliitikat puudutavad seisukohad - ehk Pence sisuliselt rääkis Venemaa teemal täiesti vastupidist juttu kui Trump.

CNN-i ajakirjaniku John Kingi sõnul oli Trumpile lähedal seisev allikas tunnistanud, et järelkaja, mille kohaselt sai Pence debati ajal Trumpist paremini hakkama, on kinnisvaramagnaadist presidendikandidaadile kindlasti vastukarva.

Ajakirjanik John Hardwood näiteks kirjutas, et pärast seda, kui Pence polnud debati ajal kasutanud võimalust Trumpi kaitsta, oli üks Trumpi nõunikest nentinud: "Üldiselt Pence võitis, kuid koos Trumpiga kaotas."

Seega ongi nüüd peamiseks küsimuseks, kuidas Trump sellele reageerib. Esiteks võib ta Pence'ile õlale patsutada, sest lõppude lõpuks on võit ikkagi võit. Kuid teine variant, millele viitavad ka Kingi ja Hardwoodi poolt vahendatud allikad, võib ta hoopis raevu minna. Trumpile ei meeldi tahaplaanile jääda. Kõige rohkem hindab ta lojaalsust. Tema poliitiline stiil põhineb peaaegu täielikult domineerimises teiste inimeste üle.

Üldjuhul asepresidendikandidaatide debatt pole eriti oluline etapp USA presidendivalimistel, sest hääletatakse ikkagi presidendikandidaadi poolt, kuid käesoleval aastal on olukord mitmes mõttes erakordne. Esiteks sõltub palju just presidendikandidaatide reaktsioonist - Hillary Clintoni meeskond peab igal juhul Kaine'i võitjaks ja teeb seda meediakajastusest hoolimata, Trumpi meeskonna puhul on aga seis eelpool mainitud põhjustel palju keerulisem. Ei saa välistada, et ootamatult käituv Trump võib meediatähelepanu püüeldes ka oma asepresidendikandidaadiga avalikkuse ees tülli minna.

Samuti rõhutavad USA väljaanded ka seda, et asepresidendikandidaatide teema on sel korral olulisem ka seetõttu, et nii Clintoni kui ka Trumpi puhul on tavapärasest suurem tõenäosus, et pärast presidendiks saamist võib neid tabada mingis vormis tagandamisprotsess. Samuti on mõlemad presidendikandidaadid ka suhteliselt eakad.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema