Norra valitsus võtab naftafondist 225 miljardit krooni eelarvesse ({{commentsTotal}})

Norra naftaplatvorm Põhjameres. Autor: Reuters/Scanpix

Norra valitsusel on madala naftahinna tõttu tekkinud riigieelarvega raskusi, mistõttu järgmise aasta eelarvesse võetakse naftatuludega pensionifondist 225 miljardit Norra krooni, ütles Norra rahandusminister Siv Jensen.

See on 20 miljardi võrra rohkem kui sel aastal, kirjutab Dagens Industri.

Norra naftafondis on üle seitsme triljoni krooni, 225 milajrdit moodustab umbes 3 protsenti sellest. Valitsusel on lubatud sealt eelarvesse võtta maksimaalselt 4 protsenti.

Valitsus soovitab eelarve-eelnõus langetada ettevõtte tulumaks 25 protsendilt 24 protsendile ning tõsta finantssektori tööandjamaksu.

Töötusega toimetulekuks eraldatakse neli miljardit krooni ja riigikaitset tugevdatakse 1,9 miljardi krooniga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.