Video: traagiline päästeoperatsioon Liibüa ranniku lähistel ({{commentsTotal}})

Merehädaliste laev Liibüa ranniku lähistel 4. oktoobril. Autor: Aris Messinis/AFP/Scanpix

AFP kaameramees Aris Messinis oli käesoleval nädalal kaasas vabatahtliku organisatsiooni Proactiva Open Arms laeval, millega päästeti Vahemerel Liibüa ranniku lähistel merehätta jäänud migrante. Video näitab ekspertide hinnangul väga hästi, kuivõrd raskeks võib üks päästeoperatsioon Vahemerel kujuneda.

Ööl vastu teisipäeva toimunud päästeoperatsioonis, mida Messinis filmis, päästeti sadu inimesi, kuid 32 merehädalist sai ka surma. Osa neist kaotas elu paanika tõttu puhkenud tunglemise tõttu, vahendas Yle.

Itaalia rannavalve teatel korraldati teisipäeval kokku 33 päästeoperatsiooni, mille käigus päästeti merelt rohkem kui 4600 inimest. Kahe ööpäeva jooksul aga on Liibüa rannikuvetest päästetud ligi 11 000 merehädalist.

Proactiva Open Armsi laeva Astral meskond pidi enne Itaalia laevade appi saabumist iseseisvalt hakkama saama mitu tundi. Niikaua aga ei saanud Astral merehätta sattunud migrantidelaeva lähedusse minna, sest oli oht, et tunglevad merehädalised võivad ka suhteliselt väikese päästelaeva enda külili kallutada.

Käesoleval aastal on üle Vahemere Itaaliasse saabunud rohkem kui 140 000 varjupaigataotlejat ja migranti.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.