Video: traagiline päästeoperatsioon Liibüa ranniku lähistel ({{commentsTotal}})

Merehädaliste laev Liibüa ranniku lähistel 4. oktoobril.
Merehädaliste laev Liibüa ranniku lähistel 4. oktoobril. Autor/allikas: Aris Messinis/AFP/Scanpix

AFP kaameramees Aris Messinis oli käesoleval nädalal kaasas vabatahtliku organisatsiooni Proactiva Open Arms laeval, millega päästeti Vahemerel Liibüa ranniku lähistel merehätta jäänud migrante. Video näitab ekspertide hinnangul väga hästi, kuivõrd raskeks võib üks päästeoperatsioon Vahemerel kujuneda.

Ööl vastu teisipäeva toimunud päästeoperatsioonis, mida Messinis filmis, päästeti sadu inimesi, kuid 32 merehädalist sai ka surma. Osa neist kaotas elu paanika tõttu puhkenud tunglemise tõttu, vahendas Yle.

Itaalia rannavalve teatel korraldati teisipäeval kokku 33 päästeoperatsiooni, mille käigus päästeti merelt rohkem kui 4600 inimest. Kahe ööpäeva jooksul aga on Liibüa rannikuvetest päästetud ligi 11 000 merehädalist.

Proactiva Open Armsi laeva Astral meskond pidi enne Itaalia laevade appi saabumist iseseisvalt hakkama saama mitu tundi. Niikaua aga ei saanud Astral merehätta sattunud migrantidelaeva lähedusse minna, sest oli oht, et tunglevad merehädalised võivad ka suhteliselt väikese päästelaeva enda külili kallutada.

Käesoleval aastal on üle Vahemere Itaaliasse saabunud rohkem kui 140 000 varjupaigataotlejat ja migranti.

Toimetaja: Laur Viirandproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics