Türgi-Süüria piiril toimus ISIS-e terrorirünnak, Aleppos jätkub valitsusvägede pealetung ({{commentsTotal}})

Atmeh' piiripunkt pärast ISIS-e rünnakut. Autor: LCC/BBC

Türgi-Süüria piiril neljapäeval toimunud pommirünnakus sai surma vähemalt 29 inimest. Ohvriteks olid peamiselt Süüria mässulised ning rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus ISIS.

Briti päritolu Süüria inimõiguste vaatluskeskuse ja Reutersi andmetel tõi plahvatus lisaks hukkunutele kaasa ka kümneid vigastatuid.

Sihtmärgiks olid mässulised, kes on sõdinud Türgi armee abil piiriäärses regioonis ISIS-e vastu.

Rünnak leidis aset Atmeh' piiriületuspunktis, mida mässulised kasutavad Türgi ja Idlibi provintsi vahel liikumiseks. Süüria opositsiooni esindava Kohaliku Korralduskomitee (LCC) sõnul plahvatas lõhkeainet täis kohver.

Natuke aega pärast plahvatust võttis ISIS veebis tehtud avaldusega rünnaku eest vastutuse.

Süüria valitsusväed on Aleppos edasi liikunud

Vaatluskeskuse andmetel on Süüria valitsusvägedel õnnestunud samal ajal saavutada edu Aleppo linnas, kus on enda kätte saadud juba pool ühest oluliselt linnaosast, mis seni oli mässuliste kontrolli all.

Bustan al-Basha kvartal on olnud valitsusvägede ja opositsiooni rindejooneks juba aastaid.

Hiljem kinnitas edasitungimist ka Süüria armee, mässulised pole teateid veel kommenteerinud.

Süüria valitsusväed ning neid toetavad Vene sõjalennukid on viimastel nädalatel korraldanud mässuliste käes oleva Aleppoa idaosa vastu hulgaliselt õhurünnakuid ning eesmärgiks on võetud linna täielik vallutamine. Tsiviilelanikkonna seas palju ohvreid kaasa toonud õhurünnakute vastu on võtnud teravalt sõna lääneriigid ja inimõigusorganisatsioonid ning juhtunu tõttu on endiselt suuremas ummikseisus ka Washingtoni ja Moskva omavahelised suhted.

Toimetaja: Laur ViirandMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.