Rõivas: Savisaare lahkumine ei teeks Keskerakonda valitsuskõlblikuks ({{commentsTotal}})

Kadri Simsoni esimene katse Edgar Savisaarelt võimu võtta lõppes tema kaotusega.
Kadri Simsoni esimene katse Edgar Savisaarelt võimu võtta lõppes tema kaotusega. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Peaminister Taavi Rõivas ütles Vikerraadios, et ainuüksi Edgar Savisaare lahkumine Keskerakonna esimehe kohalt ei teeks parteid valitsuskõlblikuks, sest probleemid on laiemad. Lisaks rõhutas ta ka, et selleks puudub vajadus, kuivõrd praegune koalitsioon on tegus ja püsib koos.

"Savisaar üksi on väga tugev märk," möönis peaminister. "Probleem on ikkagi sellises väga tugevas väärtuskonfliktis: Keskerakonna suhtumises korruptsiooni, mis ei ole ainult Edgar Savisaare personaalküsimus, vaid see on ikkagi väga sügavale Keskerakonda juurdunud suhtumine, alates Tallinna linnavalitsusest ja lõpetades kohtla-järvedega, kus täiesti normaalseks peetaksegi seda, et aetakse linna ja isiklik rahakott segamini, ja see on asi, millele tänapäeva poliitikas ei peaks enam kohta olema," ütles Rõivas.

Teine teema, mis teda Keskerakonna puhul häirib, on nende Kremli-meelsus ja selgusetus, kas nende arvates Krimm vabastati või vallutati. "Sellised lihtsad küsimused, millele vastamisest on Edgar Savisaare mahavõtjad püüdnud hoiduda," ütles Rõivas. Tema hinnangul ootab vastuseid nendele küsimustele kogu ühiskond.

Reformierakonna esimehe sõnul on Simsoni-Repsi-Ratase leeril vaja otsustada ka, mis saab Yana Toomiga - kas ta jääb nende võitluskaaslaseks, et kindlustada Keskerakonna toetajate hääled, kui mitte saada "salongikõlblikuks" või loobuda temast, ent kaotada sellega ka laialdane toetus.

Peaminister nimetas seda "raskeks kahvliks", mis tuleb lahendada ning ta peab toimuvat Keskerakonna ajaloo sügavaimaks lõheks.

Valitsus jätkab valimisteni

Teiseks ei näinud Rõivas aga vajadust Keskerakonda valitsusse võtta, kuivõrd koalitsioon on olemas ja tegus. "Meil on valitsuskõlblikke erakondi võib-olla kuus, võib-olla viis," arutles Rõivas.

Ta leidis, et need kolm, kes praegu valitsuse moodustavad, on väga tegusad ning ennustas praegusele valitsusele eluiga kuni järgmiste valimisteni. Tema hinnangul on praegune valitsus suutnud ära teha rohkem kui mõned valitsused terve oma eksistentsi jooksul.

"Valitsusel on väga head eeldused püsida järgmiste korraliste valimisteni. Eranditult kõigis valdkondades on ministritel käed-jalad tööd täis."

Rõivas leidis, et oleks ka lühinägelik minna vahetult enne Eesti EL-i eesistujaks saamist intriigi punuma ja valitsuse koosseisu muutma.

Lisaks jätkub Keskerakonna sisesõda tema hinnangul veel pikalt, kuna erakonna pikaajalise esimehe mahavõtmist alustati sõjakalt.

Tool ei kõigu

Seda, et ta oma tool Reformierakonna esimehena presidendivalimiste käigus kõikuma oleks löönud, Rõivas eitab.

"Olukorras, kus Reformierakond on peaministrierakond ja erakond on võitnud valimised, erakonna esimees on valitud väga suure mandaadiga erakonda juhtima, erakonna esimees on saanud valimistelt isiklikult ligi 16 000 häält, selles olukorras on ikka päris keeruline ette kujutada, et mõne sellise teema pärast hakkab erakonna juhi tool kõikuma," pareeris peaminister.

"Ei ole hetkekski isegi tuuleiili olnud selles suunas ja kohati on täitsa naljakaski lugeda, kust selline jutt on võetud. Erakonna toetus on olnud kõik see kaks ja pool aastat aastat, mis ma olen erakonda juhtinud, kas kõige populaarsem või populaarsuselt vähemalt kahe hulgas," teatas Rõivas.

Ta tõi esile, et Reformierakonnal on olnud tõeliselt raskeid aegu, kus toetus on olnud kõigest 11 protsenti, kuid hetkel ollakse oma absoluutses tipus.

Toimetaja: Merilin Pärliproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics