Briti iseseisvuspartei eurosaadik kukkus parteitüli järel kokku ({{commentsTotal}})

Steven Woolfe juunis pärast Brexiti-referendumit.
Steven Woolfe juunis pärast Brexiti-referendumit. Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1475758237000 | amCalendar}}

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) juhtliige europarlamendis Steven Woolfe, kes pidi pürgima ka partei uueks juhiks, sattus pärast erakonnakaaslastega kohtumisel toimunud tüli Strasbourgi haiglasse, teatas UKIPi ajutine juht Nigel Farage.

"Mul on äärmiselt kahju, et pärast tüli, mis toimus täna hommikul UKIPi europarlamendi saadikute vahel, kukkus Steven Woolfe kokku ja viidi haiglasse. Tema seisund on raske," ütles Farage Reutersi teatel.

Iseseisvuspartei pressiesindaja sõnul haigestus täna 49-aastaseks saanud Woolfe ootamatult europarlamendi hoones ja viidi haiglasse kontrolli.

Guardiani andmetel eelnes sellele tüli, mille käigus Woolfe'i löödi. Daily Telegraph kirjutas, et tal on ajuverejooks, mis tekkis mõni tund pärast seda, kui teda parteikaaslastega toimunud pingelise vaidluse käigus löödi ja ta vastu akent kukkus. Allika sõnul ei olnud lööjaks Farage.

Hiljem teatas UKIPi pressiesindaja, et Woolfe'i tabas midagi epilepsiahooga sarnanevat, kuid ajuverejooksu siiski ei tuvastatud. Avaldusega esines ka Woolfe ise.

"Tõusen püsti ja näen teiste sõnul terve välja. Ainus tagajärg on hetkel vasaku näopoole tuimus," teatas Woolfe haiglast, kuhu ta peab ööseks jääma, et arstid saaksid tema tervist veel kontrollida.

Farage lubas juhtunu asjus parteis uurimise algatada ja mõistis selle hukka, kuna see kahjustab UKIPi mainet. Ta nimetas seda kahe täiskasvanud mehe tüliks, kuid keeldus teise osapoole nime avaldamast. Woolfe peaks ajutise parteijuhi kinnitusel täielikult paranema.

"See jättis mulje, nagu me oleksime vägivaldsed," sõnas Farage. "See ei ole hea".

Alles eile ütles Woolfe, et kavatseb kandideerida partei uueks juhiks, kuigi on kaalunud peaminister Theresa May juhitavate konservatiividega liitumist.

"Viimasel paaril nädalal olen põhjalikult ja tõsiselt mõelnud oma poliitilise tuleviku üle ja ka selle üle, kuidas saan kõige paremini aidata üles ehitada Brexiti-Suurbritanniat, mille poolt me juunis hääletasime - meritokraatlikku, sõltumatut ja õitsvat riiki, mis seisab miljonite inimeste eest, keda on kaua ignoreeritud," lausus ta.

Eile teatas UKIPi esimees Diane James, et lahkub erakonna juhi kohalt, ehkki oli sellesse ametisse valitud kõigest 18 päeva tagasi.

Enne teda oli partei esimees Nigel Farage, kes lahkus ametist pärast Suurbritannia valijate otsust toetada referendumil Euroopa Liidust lahkumist.

Toimetaja: Karin KoppelKaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema