USA-s Alaska rannikul leiti suur kogus naftat ({{commentsTotal}})

Alaska. Autor: Reuters/Scanpix

USA-s Alaska osariigi põhjarannikul Smithi lahes avastas Caelus Energy naftaleiukoha, mille varudeks hinnatakse kuus miljardit barrelit ja mis suurendab Alaska naftareservi 80 protsenti, kirjutab Bloomberg News.

Probleemiks on see, et seal tootmise alustamine tasub ära juhul, kui naftabarrel maksab 65 dollarit. Oht on ka selles, et poliitikud võivad keelustada merel naftatootmise.

Firma hinnangul saaks seal toota 2,4 miljardit barrelit ehk 200 000 barrelit päevas.

Tegemist on Alaska viimase 16 aasta suurima naftaleiukohaga. Juba 30 aastat on Alaska naftatoodang pidevalt vähenenud.

Caelus Energy loodab seal tootmist alustada 2022. aastal ning kogukuludeks 8-10 miljardit dollarit, millest suur osa läheb infrastruktuuri loomisele.

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.