Julgeolekunõukogu toetas Guterresit ÜRO järgmise juhina ({{commentsTotal}})

{{1475765707000 | amCalendar}}

ÜRO Julgeolekunõukogu toetas neljapäeval ühehäälselt Portugali endise peaministri ja kümme aastat ÜRO põgenikeagentuuri juhtinud António Guterresi kandidatuuri maailmaorganisatsiooni järgmise peasekretärina.

Suletud uste taga aset leidnud kohtumisel kiitsid 15 nõukogu liiget heaks resolutsiooni, mille kohaselt on Guterres ametlikult nende valik ÜRO uue juhi kohale.

Antonio Guterres on algusest peale olnud kõige tugevama toetusega kandidaat, kes on olnud esikohal kõigis kuues hääletusvoorus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tema lõpliku heakskiitmise üheks takistuseks on seni olnud eelmisel aastal peaassambleel tehtud otsus, et uus peasekretär peaks olema naine. On ju ÜRO-d ja selle juhti, peasekretär Ban Ki-mooni korduvalt kritiseeritud naiste vähesuse pärast juhtrollides ning seda pidigi uus valik muutma.

Julgeolekunõukogu käteväänamine aga viitab sellele, et hoopis Portugali peaminister aastatel 1995-2002 saab ÜRO juhiks. Soome eelmine president Tarja Halonen ütles YLE-le, et Guterresi toetamine näitab, et järgitakse traditsiooni, mille kohaselt peab ÜRO-d juhtima peaminister või president.

Praegu on maailmas terava tähelepanu all immigratsioon, mistõttu sobib Guterres oma varasema töökogemusega väga hästi. 67-aastane portugallane oli valitsusjuht aastatel 1995-2002. Eelmisel aastal andis ta edasi ÜRO Põgenikeagentuuri juhi ameti, kus oli olnud kümme aastat.

"See on Antonio Guterresi võit. Portugali võit, sest üheks teda parimaks iseloomustavaks asjaks on Portugali ja portugallaste ühendamine koha taotlemisel," kommenteeris Portugali välisminister Augustos Santos Silva.

ÜRO Põgenikeagentuuri juhina suutis Guterres bürokraatiat ja inimeste arvu vähendada, kuid ÜRO juhiamet on kordades raskem. Näiteks kui põgenikeagentuuris oli tema alluvuses ligikaudu 9000 inimest, siis ÜRO-s on töötajaid kümme korda rohkem. 31. detsembril lahkub ÜRO peasekretäri kohalt pärast kahte viieaastast ametiaega Ban Ki-Moon, kes külastas Eestit 2013. aasta novembris.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema