Läänemaa noori õpetati unepuuduse vastu võitlema ({{commentsTotal}})

Läänemaa noortekogu korraldatud tervisepäeval jagati näpunäiteid, kuidas lihtsate vahenditega oma und parandada ja vältida nii olukorda, kus tulevikus tuleb magama jäämiseks sirutada juba ravimite järele, sest krooniline unepuudus on kooliõpilaste seas üha suurem probleem. 

Kui täiskasvanu võiks ideaali järgi magada kaheksa tunni ringis, siis teismelistel on unevajadus umbes kahe tunni võrra suurem. Kroonilise unepuuduse tõttu nõrgeneb inimesel aga immuunsussüsteem, saab häiritud ainevahetus, langeb õppeedukus ning raskem on toime tulla igapäevase stressiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üheks kurja juureks on viimasel ajal saanud nutiseadmed, mille õhtune kasutamine häirib magama jäämist.

"Soovitasime siin loengus ka, et enne uinumist logi välja oma sotsiaalmeediast, kui võimalik, pane telefon lausa teise tuppa ja siis anna endale võimalus rahulikult uinuda," rääkis Eesti unekooli ühingu nõustaja Merit Lilleleht.

Et oleks kergem uinuda, peaks magamistuba olema võimalikult pime ja värske õhuga. Voodisse minekule võiks eelneda ka mingi kindel rutiin, näiteks jalutuskäik või soe vann ja loomulikult tuleks kofeiini sisaldavaid tooteid tarbida nii vähe kui võimalik.

"Energiajoogid pigem piitsutavad meie organismi mõneks ajaks üles, nad ei anna meile energiat juurde. Energiajoogi mõju on lühiajaline, aga pärast see maksab oma hinda," märkis Lilleleht.

Tulles veel tagasi nutiseadmete juurde, tõi Lilleleht ka ühe võrdluse. Kui nutitelefoni laadija ei jää meist kunagi kaugele, siis meie oma akulaadija ehk une osas on paljudel millegipärast arvamus, et aeg-ajalt saab selleta hakkama küll. See pole aga siiski tõsi.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.