Läänemaa noori õpetati unepuuduse vastu võitlema ({{commentsTotal}})

Läänemaa noortekogu korraldatud tervisepäeval jagati näpunäiteid, kuidas lihtsate vahenditega oma und parandada ja vältida nii olukorda, kus tulevikus tuleb magama jäämiseks sirutada juba ravimite järele, sest krooniline unepuudus on kooliõpilaste seas üha suurem probleem. 

Kui täiskasvanu võiks ideaali järgi magada kaheksa tunni ringis, siis teismelistel on unevajadus umbes kahe tunni võrra suurem. Kroonilise unepuuduse tõttu nõrgeneb inimesel aga immuunsussüsteem, saab häiritud ainevahetus, langeb õppeedukus ning raskem on toime tulla igapäevase stressiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üheks kurja juureks on viimasel ajal saanud nutiseadmed, mille õhtune kasutamine häirib magama jäämist.

"Soovitasime siin loengus ka, et enne uinumist logi välja oma sotsiaalmeediast, kui võimalik, pane telefon lausa teise tuppa ja siis anna endale võimalus rahulikult uinuda," rääkis Eesti unekooli ühingu nõustaja Merit Lilleleht.

Et oleks kergem uinuda, peaks magamistuba olema võimalikult pime ja värske õhuga. Voodisse minekule võiks eelneda ka mingi kindel rutiin, näiteks jalutuskäik või soe vann ja loomulikult tuleks kofeiini sisaldavaid tooteid tarbida nii vähe kui võimalik.

"Energiajoogid pigem piitsutavad meie organismi mõneks ajaks üles, nad ei anna meile energiat juurde. Energiajoogi mõju on lühiajaline, aga pärast see maksab oma hinda," märkis Lilleleht.

Tulles veel tagasi nutiseadmete juurde, tõi Lilleleht ka ühe võrdluse. Kui nutitelefoni laadija ei jää meist kunagi kaugele, siis meie oma akulaadija ehk une osas on paljudel millegipärast arvamus, et aeg-ajalt saab selleta hakkama küll. See pole aga siiski tõsi.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema